Albania – Polska: Oceny Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski wygrała w Tiranie 1:0 i jest o krok od zapewnienia sobie udziału w barażach do mistrzostw świata 2022. Sprawdźcie, jakie oceny przyznaliśmy naszym reprezentantom.

Skala not to oczywiście 1-10.

Wojciech Szczęsny 6/10

Praktycznie bezrobotny. Piłkę po raz pierwszy musiał złapać w końcówce meczu. Bez błędów.

Jan Bednarek 8/10

Całą naszą formację defensywną trzeba oceniać jak najbardziej pozytywnie. Nie dopuszczali oni Albanii do stwarzania sytuacji bramkowych. Dobry występ Jana Bednarka, który górował w powietrzu i zaliczył również wiele przechwytów.

Kamil Glik 7/10

Mimo upływu kolejnych lat, Kamil Glik wciąż pozostaje kluczowym zawodnikiem naszej formacji defensywnej. W meczu z Albanią praktycznie nie popełniał błędów i kapitalnie wywiązywał się ze swoich zadań.

Paweł Dawidowicz 6/10

Dawidowicz miał zdecydowanie najmniej pracy ze wszystkich naszych stoperów, ponieważ jego stroną sunęło najmniej akcji. Mimo tego Paweł zaliczył kolejny solidny występ. Czyżby wpisał się już na stałe w wyjściową jedenastkę?

Tymoteusz Puchacz 6/10

Jak zawsze waleczny, niesamowicie zmotywowany. Puchaczowi możemy zarzucić jedynie celność dośrodkowań, które nie zawsze docierały do naszych zawodników. Dobre zagrania i rajdy przeplatał prostymi stratami stąd tylko 6.

Kamil Jóźwiak 4/10

Na pewno oczekujemy więcej od Kamila Jóźwiaka, który jeszcze kilka miesięcy temu błyszczał w reprezentacji. Bardzo przeciętny występ. Zdecydowanie więcej działo się po stronie Tymka Puchacza.

Grzegorz Krychowiak 5/10

Fatalny występ do przerwy. To z jego straty Albania miała pierwszą groźną sytuację pod naszą bramką. Spowalniający akcję i spóźniony. To obraz Krychowiaka z pierwszej połowy. W drugiej pokazał swoje lepsze oblicze i wyłącznie za to otrzymuje notę 5.

Jakub Moder 4/10

Bardzo przeciętny występ Kuby Modera. Niska skuteczność podań i ostatecznie zmiana w przerwie. Z pewnością nie był to najlepszy występ zawodnika Brighton.

Piotr Zieliński 7/10

Takiego Piotrka chcemy oglądać w kadrze. Przede wszystkim starał się brać grę na siebie, rozgrywać. W środku pola potrafił okiwać rywali i umiejętnie rozrzucić piłkę. Dobry występ Zielińskiego.

Adam Buksa 5/10

Walka, walka i jeszcze raz walka. To słowo znakomicie opisuje grę Adama Buksy we wczorajszym meczu z Albanią. Napastnik nie miał łatwo, przepychać się musiał praktycznie o każdą piłkę. Adam nie błysnął, jednak wykonał swoje zadanie.

Robert Lewandowski 3/10

Chyba największe rozczarowanie meczu z Albanią. Jeden ze słabszych występów Lewego w kadrze Polski. Nie mógł odnaleźć swojego rytmu. Czternaście strat, cztery wygrane pojedynki na trzynaście podjętych – to najlepiej opisuje grę Roberta w tym spotkaniu.

Mateusz Klich 7/10

Klich w przerwie zmienił Jakuba Modera. Dał kapitalną zmianę. Fenomenalna asysta do Karola Świderskiego, która pewnie zapamiętamy na lata. Mateusz sprawił, że w drugiej połowie przejęliśmy środek pola i dominowaliśmy w spotkaniu.

Karol Świderski 8/10

Według mnie, oprócz naszych obrońców, MVP tego meczu. Swój czas na boisku wykorzystał fantastycznie, strzelając Albanii jedyną bramkę w tym spotkaniu. Kolejny bardzo dobry występ. Być może Karol Świderski na stałe już będzie miał miejsce w wyjściowej jedenastce.