Liga Narodów Kobiet: Polska – Kanada, zapowiedź i typ
Liga Narodów Kobiet rozpoczyna zmagania w sezonie 2022. Polki będą chciały poprawić wynik, który uzyskały w tamtym roku. Sezon 2021 zakończyły na 11. miejscu, ale dwa lata wcześniej awansowały do final six i ostatecznie zajęły piąte miejsce.

Liga Narodów Kobiet: Polska – Kanada (02.06. godz. 00:00) – zapowiedź

Mecz Polek z Kanadyjkami powinien rozpocząć się o północy ze środy na czwartek. Inauguracyjny turniej kobiecej Ligi Narodów ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, stąd takie godziny rozgrywania meczów. Polki zagrały dwa mecze sparingowe przed startem rozgrywek. Oba rozegrały z Niemkami i niestety dwa razy musiały uznać wyższość rywalek. Pierwszy przegrały 2:3, a drugi 1:3. Kanadyjki jeszcze w tym roku nie grały żadego meczu. Rok temu zajęły w Lidze Narodów odległe 14 miejsce, wygrywając zaledwie 3 z 15 meczów i wyprzedzając jedynie Koreę Południową oraz Tajlandię.

Liga Narodów Kobiet: Polska – Kanada (02.06. godz. 00:00) – bezpośrednie mecze

Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się rok temu w Lidze Narodów. Wtedy górą były Polki, ale nie miały łatwego zadania. Były zdecydowanymi faworytkami w tym pojedynku, ale nie rozpoczął on się tak, jak się spodziewano. Kanadyjki wygrały pierwszego seta 25:22 i podtrzymały tę formę w kolejnym, którego wygrały 25:21. Od 3 partii zaczęła się jednak lepsza gra Polek, wygrały ją 25:21 i wróciły do gry. Kolejne dwa sety to dominacja reprezentacji Polski, najpierw 25:17, a w tie-breaku 15:7. Wcześniejsze mecze tych drużyn miały miejsce jeszcze w czasach rozgrywek World Grand Prix. Ostatnie pojedynki miały miejsce w 2017 roku – wygrana 3:0, a w 2016 3:1.

Liga Narodów Kobiet: Polska – Kanada (02.06. godz. 00:00) – typ

1.37

WYGRANA POLSKA

betfan

Biorąc pod uwagę historię meczów obu zespołów i rangę spotkania, to uważam, że Polki powinny pokonać Kanadyjki i dobrze rozpocząć tegoroczne zmagania w Lidze Narodów.

Liga Narodów Kobiet: Polska – Kanada (02.06. godz. 00:00) – transmisja

Inauguracyjny mecz Polek w Lidze Narodów z Kanadyjkami będzie transmitowany na kanałach Polsat Sport i TVP Sport oraz w aplikacjach Polsat Box Go i TVP Sport.