Kacper Żuk wygrywa Challenger w Splicie

Wspaniały tydzień dla Kacpra Żuka! Polak wygrał swój pierwszy w karierze turniej rangi Challenger 80, a w 7 spotkaniach stracił łącznie tylko jednego seta.

• Wyśmienita gra Polaka
  • Bourgue pokonany
  • Kacper pnie się w rankingu ATP

Kacper Żuk – Mathias Bourgue (6:4, 6:2)

Dla Kacpra było to już siódme spotkanie na turnieju Challenger Split 2. 22-letni Polak najpierw musiał przebrnąć kwalifikacje, które składały się z dwóch meczów, a następnie rozegrał 4 mecze w turnieju głównym, w których stracił tylko jednego seta. W spotkaniu z Mathiasem Bourgue Kacper był faworytem i nie zawiódł. Od początku Polak prezentował ofensywny styl gry i przełamał Francuza, wychodząc na prowadzenie 2:0 w gemach. Bourgue szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 3:2, jednak jak się później okazało to wszystko na co było stać Francuza. Żuk wygrał ostatecznie pierwszą partię 6:4. Drugi set to totalna dominacja Polaka. Oddał rywalowi zaledwie 2 gemy, grając przy tym na dużym luzie, a jednocześnie bardzo pewnie i mocno.

Ogromny awans w rankingu

Kacper Żuk po wygranej zadebiutuje w TOP 200 rankingu ATP i to jako 172. zawodnik na świecie! Polak przed rozpoczęciem serii dwóch turniejów w Splicie zajmował 221. miejsce. Awans o blisko 50 lokat w rankingu w dwa tygodnie jest bardzo imponujący. Żuk za wygraną w drugim Challengerze rozgrywanym w Splicie zgarnął 80 punktów do rankingu i 6190€. Jest to pierwsza wygrana Kacpra w imprezie o takiej randze. Z przyjemnością patrzy się na rozwój młodego, polskiego tenisisty. Kolejny turniej Kacper Żuk rozegra w Pradze od 3 maja.

ATP Challenger Split 2 to drugi z kolei turniej rangi Challenger 80 w chorwackim mieście, co oznacza, że zwycięzca otrzyma 80 punktów do rankingu ATP. Pula nagród wynosi 44,820€, natomiast zwycięzca zgarnie 6,190€.