Pobierz aplikację betfan na telefon
Wybory samorządowe 2024 – zakłady bukmacherskie, typy

Na ulicach widać coraz więcej plakatów wyborczych, oznacza to tylko jedno – kolejne wybory. Tym razem pora na wybory samorządowe. Pierwsza tura odbędzie się 7 kwietnia, a potencjalna druga tura czeka na 21 kwietnia (odbędzie się, jeśli w pierwszej turze kandydat nie uzyska bezwzględnej większości, a więc co najmniej 50% głosów). Wybory samorządowe 2024 zakłady bukmacherskie cieszą się sporym zainteresowaniem. Kursy bukmacherskie na wybory samorządowe 2024 przedstawiają, który kandydat ma największe szanse na triumf w wyborach. W tekście znajdziesz typy bukmacherskie na wybory samorządowe 2024 i wszystkie niezbędne informacje przed wyborami.

Wybory samorządowe 2024 – zasady wyborów. Kiedy wybory, kogo wybieramy?

Ulice zostały przyozdobione plakatami wyborczymi, co oznacza że wkrótce odbędą się wybory. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia 2024 roku. Głosować będzie można od 7 do 21. To na kogo będziesz głosować zależy od zameldowania, a swój lokal wyborczy sprawdzisz w rejestrze wyborców. Zainteresowanie wyborami parlamentarnymi było na tyle duże, że wydłużono godziny pracy komisji wyborczych.

W wyborach samorządowych 2024 może odbyć się druga tura. Prezydent miasta, burmistrz albo wójt, muszą uzyskać bezwzględną ilość głosów (powyżej 50%). Jeśli wynik będzie poniżej 50% odbywa się druga tura. Wezmą w niej udział kandydaci z dwoma najwyższymi wynikami w pierwszej turze. Druga tura wyborów jest zaplanowana na 21 kwietnia.

Na kogo głosuje się w wyborach samorządowych? Podczas wyborów samorządowych głosuje się na przedstawicieli różnych szczebli samorządu. Wybiera się: radnych gmin, rad powiatów i sejmików województw. W zależności od miejsca zameldowania wybiera się też: prezydentów miast (miasta powyżej 100 000 mieszkańców), burmistrzów (miasta do 100 000 mieszkańców) albo wójtów (gminy wiejskie).

Wyniki wyborów są podane po zliczeniu wszystkich głosów. W przypadku wyborów parlamentarnych oficjalne wyniki były znane we wtorek o 18:00.

Wybory samorządowe 2024 – zakłady bukmacherskie

Najlepszym bukmacherem do obstawiania zakładów bukmacherskich jest BETFAN. Polski legalny bukmacher przygotował około 300 zakładów na wybory samorządowe. Można obstawiać wybory nie tylko na prezydentów największych miast, ale także na wyniki partii w wyborach do sejmików.

Zakłady bukmacherskie 2024 na prezydenta Warszawy

Najpopularniejsze są wybory na prezydenta Warszawy. Ich zdecydowanym faworytem jest ówczesny prezydent – Rafał Trzaskowski. Jego rywale to:

  • Magdalena Biejat
  • Przemysław Wipler
  • Tobiasz Bocheński
  • Janusz Korwin-Mikke
  • Remuald Tadeusz Starosielc

W typie na prezydenta Warszawy obstawiamy, że Magdalena Biejat uzyska na poniżej 8.75 % głosów. W sondażach można zauważyć, że obecny wicemarszałek senatu ma poparcie wynoszące około 5%.

Biejat typ

Zakłady bukmacherskie 2024 na prezydenta Wrocławia

Kolejnym miastem, którego wybory będą interesować wielu Polaków jest Wrocław. Jacek Sutryk ma spore szanse na przedłużenie kadencji. Początkowo wydawało się, że nie będzie aż takim faworytem, ale otrzymał poparcie od KO. Poparcie Sutryka zdaniem analityków nie jest jednak aż tak wysokie, aby wygrał w pierwszej turze. O przejście do drugiej tury będą rywalizować Izabela Bodnar (Polska 2050) – Łukasz Kasztelowicz (PiS). Stawiamy na to, że Sutryk uzyska w pierwszej turze poniżej 47 %.

prezydent Wrocławia

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!