Pobierz aplikację betfan na telefon
Wimbledon 2023: Z kim zagrają Polacy w 1. rundzie?

Wimbledon 2023 wystartuje już lada moment, bo 3 lipca. W ubiegły piątek została rozlosowana drabinka turnieju głównego. W tym roku reprezentować będzie nas czterech tenisistów, w tym tylko jeden reprezentant w męskiej drabince. Sprawdź z kim przyjdzie zmierzyć się naszym zawodnikom. Czy wszyscy nasi tenisiści zameldują się w drugiej rundzie? Sprawdź informacje o turnieju TUTAJ.

Wimbledon 2023: Hubert Hurkacz – Albert Ramos Vinolas

Hubert Hurkacz na losowanie nie może narzekać, bowiem trafił na gracza, który rzadko grywa na trawie. Albert Ramos Viniolas w tym sezonie rozegrał tylko jeden mecz na tej nawierzchni, który notabene przegrał 0:2. Od 2018 roku nie wygrał tak naprawdę żadnego spotkania na trawie, więc awans Polaka, bez straty seta wydaje się bardzo prawdopodobny.

SPRAWDŹ TYPY I KURSY NA MECZ HURKACZ – RAMOS

Wimbledon 2023: Magda Linette – Jil Teichmann

Ostatnie występy Magdy Linette na trawie były bardzo „w kratkę”. Świetne mecze przeplatała tymi gorszymi i jej dyspozycja jest tak naprawdę pod sporym znakiem zapytania. Zmierzy się jednak z zawodniczką, która w tym sezonie nie gra tego co tak naprawdę potrafi, przez co aktualny jej ranking to 129. miejsce. Jeśli tylko Poznanianka będzie solidnie prezentować się na podaniu, nie powinna mieć większych problemów z awansem.

SPRAWDŹ TYPY I KURSY NA MECZ LINETTE – TEICHMANN

Wimbledon 2023: Iga Świątek  – Lin Zhu

Iga Świątek wycofała się z turnieju w Bad Homburg, choć mogła powalczyć o finał. Jednakże Polka zdecydowała, że spędzi więcej czasu na kortach w Londynie i w pełni przygotuje się do Wimbledonu. W pierwszej rundzie trafia na Lin Zhu, która poprawiła ostatnio swoją grę na trawie, jednak nie na tyle by zaskoczyć Raszynianke. Moim zdaniem możemy upatrywać tutaj bardzo szybkiego meczu, które domknie się w dwóch błyskawicznych setach

SPRAWDŹ TYPY I KURSY NA MECZ ŚWIĄTEK – ZHU

Wimbledon 2023: Magdalena Fręch – Ons Jabeur

Magdalena Fręch z pewnością liczyła na lepsze losowanie, ponieważ na przeciw niej stanie ubiegłoroczna finalistka tego turnieju, czyli Ona Jabeur. Niemniej jednak Tunezyjka nie ma najlepszego sezonu i bardzo ciężko jej złapać rytm. Do tego Półka sporo czasu poświęciła przed Wimbledonem na trawie i widać, że ta nawierzchnia jej odpowiada. Mimo, że Magda nie jest faworytką tego spotkania, jest spora szansa, że może sprawić niespodziankę wygrywając chociażby seta.

SPRAWDŹ TYPY I KURSY NA MECZ FRĘCH – JABEUR

Wimbledon 2023: Transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie zmagania w ramach tegorocznego Wimbledonu, będzie można oczywiście śledzić, z polskim komentarzem, na kanale Polsatu Sport i innych kanałach sportowych Polsatu. Zobaczymy tam oczywiście spotkania zarówno Pań, jak i Panów. Poza transmisją w telewizji, oczywiście będzie można śledzić przebieg turnieju na  platformie Polsat Box Go.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!