Pobierz aplikację betfan na telefon
Wimbledon: Z kim zagrają Polacy w 1/8 finału?

Reprezentanci Polski z pewnością będą mogli zaliczyć tegoroczny Wimbledon do udanych. W poniedziałek zobaczymy w akcji aż trzech Polaków. Sprawdź z kim grają i jakie mają szanse. 

Iga Świątek – Ons Jabeur

Zacznijmy od naszej młodej, ale utytułowanej już tenisistki. Iga Świątek miała potraktować tegoroczny Wimbledon jako przygotowanie do najważniejszej imprezy w tym roku, czyli Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Okazało się, że Polka mimo, iż nie ma dużego doświadczenia i nie do końca rozumie korty trawiaste, to gładko pokonuje kolejne rywalki i obecnie jest jedną z faworytek do zgarnięcia trofeum. Mecz z Ons Jabeur z pewnością będzie najtrudniejszym spotkaniem dla Igi. Tunezyjka potrafi utrzymywać piłkę z głębi kortu i grać fantastyczne skróty. Liczę jednak na to, że Świątek poradzi sobie z taką grą i po raz kolejny pokaże, że będzie w stanie bić się o najwyższe cele. Szanse oceniam jako 65 do 35 % na korzyść Polki. Mecz Iga Świątek – Ons Jabeur zostanie rozegrany w poniedziałek jako pierwsze spotkanie na korcie nr 2.

Hubert Hurkacz – Daniił Miedwiediew

Ależ to będzie mecz! Hubert Hurkacz zmierzy się drugą rakietą świata i moim zdaniem nie jest w tym starciu zupełnie bez szans. Miedwiediew w 3. rundzie rozegrał niesamowity, pięciosetowy bój z Marinem Ciliciem. Mimo, iż Rosjanin przegrywał już 0:2 w setach to zdołał odwrócić losy tego meczu i ostatecznie wygrać 3:2. Z pewnością jednak odczuje to w następnym meczu z Polakiem. Jeżeli Hubert zagra jak w poprzednich spotkaniach. Przede wszystkim utrzyma niesamowitą skuteczność pierwszego serwisu to jestem spokojny, że nawiąże walkę z Daniiłem. Zwycięzca tego meczu w ćwierćfinale może zmierzyć się z legendą Rogerem Federerem. Spotkanie zostanie rozegrane jako trzecie w kolejności na korcie nr 2. Szanse oceniam na 60 do 40 % na korzyść Miedwiediewa.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Llyod Glasspool/Harri Heliovaara

Przed rozpoczęciem Wimbledonu nie do końca wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po powrocie duetu Kubot/Melo. Teraz już wiemy, że Polak z Brazylijczykiem przyjechali do Londynu, żeby walczyć o najwyższe cele. W 1/8 finału na ich drodze stanie para Glasspool/Heliovaara, którzy radzą sobie w ostatnim czasie bardzo dobrze na kortach trawiastych. W Eastbourne dotarli aż do półfinału, gdzie dopiero zostali wyeliminowani przez rozstawionych z numerem 1 Mekticia i Pavicia. Tamten mecz był istnym thrillerem i został rozstrzygnięty dopiero w super tie-breaku po grze na przewagi. Mimo tego, to jednak Polak z Brazylijczykiem są faworytami w tym spotkaniu. Mecz zostanie rozegrany jako drugie spotkanie na korcie 16. Szanse oceniam na 60 do 40 % na korzyść Kubota i Melo.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!