Vive Kielce – Telekom Veszprem: Typy, kurs, zapowiedź | 18.05 Liga Mistrzów
Świetnie w pierwszym starciu zaprezentowało się Vive Kielce, które skazywane na porażkę, od początku zdominowało Telekom Veszprem na ich terenie. Ostatecznie zakończyli jednak remisem, ale to dla naszej ekipy i tak świetny wynik. Dziś bowiem wyjdą na parkiet swojej hali, przed swoimi kibicami, a jak wiemy tutaj gra się im najlepiej. Czy przypieczętują awans zwycięstwem w regulaminowym czasie gry? Zapraszam na zapowiedź spotkania Vive Kielce – Telekom Veszprem.

Vive Kielce – Telekom Veszprem: Zapowiedź meczu

W lidze Kielce wciąż zajmują drugie miejsce, choć w 25 spotkaniach przegrali tylko raz. To jedno starcie z Wisłą Płock odbiera im póki co mistrzostwo, choć już niedługo zmierza się ponownie. Nim to jednak przyjdzie, czeka ich dwumecz w Lidze Mistrzów, gdzie dzięki drugiemu miejscu w  grupie B, rozpoczynają fazę play-off dopiero od ćwierćfinału. Ponad miesiąc przerwy od europejskich rozgrywek nie wiązał się jednak z przerwą w meczach, bowiem przez ten okres rozegrali aż dziewięć pojedynków, a w nim również ten dający finał pucharu polski. Powrót do Ligi Mistrzów okazał się dla nich bardzo udany i wrócili z Wegrzech z bardzo dobrym wynikiem 29:29.
Pierwsza odsłona poprzedniego meczu, była dominacją Vive Keilce, które prowadziły przez pewien moment nawet czterema bramkami. Do przerwy utrzymali trzy gole przewagi, które mogły dawać nadzieję na zwycięstwo. Druga część przyniosła jednak spory zwrot akcji i już w pewnym momencie to Węgrzy prowadzili 23:20. Ta sytuacja nie trwała zbyt długo, a samo spotkanie zakończyło się remisem, które w kontekście rewanżu w Płocku, w lepszym świetle stawia Nafciarzy.

Vive Kielce - Telekom Veszprem: typy, typowanie

Vive Kielce już w poprzednim meczu pokazali się ze znacznie lepszej strony niż rywale. Wtedy jednak musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale i kibicami gospodarzy. Dziś to oni będą grać u siebie, a tutaj ostatnim czasem przegrywali tylko z Barceloną. Moim zdaniem dziś powinni na spokojnie domknąć kwestię awansu w regulaminowym czasie gry, dlatego stawiam ich wygraną.

1.55

VIVE KIELCE WYGRAJĄ

Vive Kielce - Telekom Veszprem: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Czwartkowy mecz Ligi Mistrzów piłki ręcznej pomiędzy Vive Kielce a Telekom Veszprem odbędzie się 18 maja o 18:45 na hali w Veszprem. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanale Eurosport 1 z polskim komentarzem. Mecz można obejrzeć w internecie i w aplikacji mobilnej Eurosportu.