Pobierz aplikację betfan na telefon
United Cup 2024: Zapowiedź, grupy, zasady. Z kim zagra Polska?

To już koniec oczekiwania fanów tenisa, na powrót największych, tenisowych gwiazd. Pora na United Cup 2024. Tuż przed świętami w prawdzie Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz rozegrali turniej pokazowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale dopiero dziś czekają nas spotkania o stawką. Przed nami druga edycja turnieju United Cup, gdzie mierzyć będą się najlepsze reprezentacje świata. Wśród nich nie zabrakło Polski, wraz z czołowymi naszymi tenisistami. W ubiegłym roku nasza kadra odpadła w półfinale, z USA, które sięgnęło po tytuł. Kto w tym roku okaże się lepszy? Czy stać naszą reprezentację na triumf? Zapraszam na garść informacji o United Cup, jak i zapowiedź turnieju. 

United Cup: Co to jest? Jak wyglądają kwalifikacje? Jak rozgrywane są mecze?

Jak kwalifikują się drużyny do United Cup?

W samym turnieju bierze udział 18 reprezentacji, które dostają się na turniej w poszczególny sposób:

  • sześć z nich zostaje zakwalifikowanych na podstawie rankingu WTA, biorąc w pierwszej kolejności najlepsze zawodniczki rankingu gry pojedynczej,
  • sześć z nich zostaje zakwalifikowanych na podstawie rankingu ATP, biorąc w pierwszej kolejności najlepszych zawodników rankingu gry pojedynczej,
  • sześć pozostałych zostaje wybrane spośród łączonego rankingu WTA i ATP, gdzie także bierze się pod uwagę najlepszych tenisistów
  • Sześć ostatnich krajów kwalifikowało się na podstawie połączonego rankingu – brani pod uwagę byli najlepsi zawodnicy w rankingu ATP i WTA.

Z kolei Australia jako gospodarz ma zapewnione miejsce, jednak ranking jej tenisistów, zależy od tego, czy znajdą się w gronie najlepszych, czy też nie.

Jak rozgrywane są mecze w United Cup? Zasady

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 29 grudnia – 7 stycznia i rozegrana zostanie w dwóch miastach – Sydney i Perth. W każdym z nich swoje mecze rozegra dziewięć reprezentacji, które składają się z trzech tenisistów i trzech tenisistek. Obecnie w turnieju każdy mecz składa się z jednego pojedynczego spotkania mężczyzn, jednego pojedynczego spotkania kobiet i jednego mieszanej gry. W tym roku nastąpiła też zmiana, odnośnie awansu do fazy play off, gdzie możliwość gry otrzyma sześć zwycięzców grup i najlepsi z drugich miejsc. Co ciekawe za zwycięstwa, w grze pojedynczej, będą przyznawane punkty, w zależności od zajmowanego rankingu zawodniczki, bądź zawodnika. Żaden z nich nie będzie mógł jednak dopisać ich po tym turnieju więcej niż 500. Poszczególne fazy zostaną rozegrane w dniach:

  • 29 grudnia 3 stycznia: faza grupowa
  • 3-5 stycznia: ćwierćfinały
  • 6 stycznia: półfinały
  • 7 stycznia: finał

United Cup – podział na grupy

Grupa A:

Polska

Hiszpania

Brazylia

Grupa B:

Grecja

Kanada

Chile

Grupa C:

USA

Wielka Brytania

Australia

Grupa D:

Francja

Włochy

Niemcy

Grupa E:

Czechy

Chiny

Serbia

Grupa F:

Chorwacja

Holandia

Norwegia

Grupy A, C, E zagrają w Perth, a B, D, F, będą rywalizować w Sydney.

United Cup 2024 – skład Polaków

W składzie Biało-Czerwonych nie mogło zabraknąć oczywiście największych gwiazd, czyli Igi Świątek i Huberta Hurkacz. To w nich pokładana jest największa nadzieja, w wyjściu z grupy, a być może poprawienia wyniku sprzed roku. Dodatkowo szeregi naszej kadry zasila Katarzyna Kawa oraz Katarczyna Piter. Z kolei po stronie męskiej powołany został Daniel Michalski i Jan Zieliński. Wszyscy będą raczej w roli rezerwowych, jeśli chodzi o starcia singlowe. W mikście można się jednak spodziewać zmian.

United Cup 2024 – Typy bukmacherskie

Kto wygra turniej United Cup 2024?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

Po raz drugi nasza reprezentacja wystąpi w United Cup i ponownie jej szanse są stawiane dość wysoko. Nie są jednak zupełnymi faworytami to triumfu, bowiem to USA według ekspertów typowana jest jako najmocniejsza drużyna, która może osiągnąć tutaj sukces. Kurs na takie zdarzenie wynosi obecnie 5.00. W drugiej kolejności, według bukmachera BETFAN, spore szanse mają Biało-Czerwoni, a przelicznik na tę okoliczność to 5.60. Trzecia co do siły jest reprezentacja Grecji, której przypisany jest mnożnik 7.70.

United Cup 2024 – transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie mecze w ramach United Cup 2024, przez cały tydzień, będzie można oglądać na kanałach sportowych Polsatu , jak i  na platformie Polsat Box.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!