Unia Leszno – Sparta Wrocław: Typy, kursy, zapowiedź 13.08 | PGE Ekstraliga

Jan Paździerski

13 sierpnia 2023

PGE Ekstraliga

Nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną i emocjonującą fazę rozgrywek polskiej PGE Ekstraligi. Oczy całego żużlowego świata będą skierowane na polskie tory, gdzie już w niedzielę czekają nas pierwsze trzy mecze fazy play-off. Na ten dzień zaplanowano trzy ćwierćfinały. W jednym z nich, Unia Leszno podejmie na własnym torze zespół Sparty Wrocław. Kto zgarnie zaliczkę przed meczem rewanżowym? Zapraszam na krótką zapowiedź oraz typy w meczu Unia Leszno – Sparta Wrocław.

Unia Leszno – Sparta Wrocław: Typy bukmacherskie

Obecnie Betard Sparta Wrocław zajmuje pozycję lidera. Drużyna z Wrocławia zdecydowanie dominuje, a wygranie rundy zasadniczej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce wydaje się pewne.

Dotychczas Sparta Wrocław nie straciła żadnego punktu. Po 12 meczach zdołali zdobyć komplet 29 punktów i nie wydają się zwalniać tempa.

Mniej zadowalający sezon ma za sobą Unia Leszno. Drużyna z Wielkopolski zdobyła niewiele ponad jedną trzecią punktów osiągniętych przez Spartę Wrocław. Z dorobkiem dziewięciu punktów plasują się na szóstej pozycji w PGE Ekstralidze. Wygrali cztery razy i doznali ośmiu porażek. Jednakże wciąż widać potencjał w tej drużynie. Warto zaznaczyć, że Leszno boryka się z różnymi problemami w bieżącym sezonie, zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę kadry.

Jeśli chodzi o prognozy na mecz pomiędzy Unią Leszno a Spartą Wrocław, to realne jest, że gospodarze będą w stanie osiągnąć zwycięstwo. Pomimo że to może wydawać się odważna prognoza, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki obu drużyn, warto pamiętać, że Unia będzie jechała u siebie, a Sparta wystąpi w osłabionym składzie z powodu kontuzji Piotra Pawlickiego.

Spodziewam się, że Janusz Kołodziej będzie kluczowym zawodnikiem Unii podczas meczu z Spartą, zważywszy na jego znajomość toru w Lesznie. Przewiduję, że zdobędzie przynajmniej 11 punktów. Obstawiam, że Unia wygra mecz.

2.95

UNIA LESZNO

WYGRA MECZ

betfan

Unia Leszno – Sparta Wrocław: kursy bukmacherskie

Gospodarze będą chcieli zaprezentować się doskonale przed własną publicznością, po tym jak zanotowali fatalny sezon zasadniczy. W tym meczu nie są stawiani w roli faworyta, a kurs na ich zwycięstwo to 2.95. Przelicznik na zwycięstwo gości jest znacznie niższy i wynosi on 1.50. Remis w tym spotkaniu to kurs 12.00.

Unia Leszno – Sparta Wrocław: transmisja tv, online, na żywo

Niedzielny mecz pomiędzy Unią Leszno a Spartą Wrocław, w ramach ćwierćfinałów fazy play off PGE Ekstraligi, odbędzie się 13 sierpnia o 19:15 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Spotkanie będzie można obejrzeć na Eleven Sports 1 (Pol), z polskim komentarzem.

  • Relację można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej

Autor tekstu

Jan Paździerski

Od dzieciństwa interesuję się sportem, w szczególności piłką nożną, w którą grałem od najmłodszych lat do końca liceum. Interesują mnie głównie sporty drużynowe, lecz bardzo lubię również tenis ziemny jak i stołowy, w które sam regularnie grywam. Na studiach zainteresowałem się żużlem, dlatego obecnie również na bieżąco śledzę wyniki ligowe jak i starcia w ramach Grand Prix, a sporadycznie wybieram się na mecze poznańskich Skorpionów. Z portalem Sport Betfan związany od 2023 roku.

Najnowsze wpisy