Tokio 2020: Naja i Puławska ze srebrnym medalem

Patryk Śliwiński

03 sierpnia 2021

Tokio 2020: kolejny srebrny medal

Mamy trzeci medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny krążek w finale wyścigów kajakarek na dystansie 500 metrów.

Tokio 2020: Naja i Puławska zdobyły srebro

Mamy kolejny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Karolina Naja i Anna Puławska były drugie w wyścigu kajakarek na 500 metrów. Pierwsze miejsce przypadło parze z Nowej Zelandii – Caitlin Regal i Lisie Carrington, która zdobył drugie złoto po tym, jak indywidualnie triumfowała na 200 metrów. Na trzecim miejscu uplasowały się Węgierki – Danuta Kozak oraz Dora Bodonyi, które z Polkami przegrały o jedynie 0,114 sekundy. Dla Karoliny jest to już trzeci olimpijski medal po tym, jak w 2012 i 2016 roku wywalczyła brąz wraz z Beatą Mikołajczyk.

W taki sposób polskie kajakarki zdobyły srebrny medal:

Tokio 2020: trzeci medal dla Polski

Jest to dla Polski trzeci medal olimpijski. Tuż przed sukcesem Karoliny i Anny byliśmy blisko zdobycia kolejnego krążka. Czwarta na 200 metrów była Marta Walczynkiewicz. Wcześniej nasz kraj zdobył srebro w czwórce wioślarskiej kobiet. Na swoim koncie mamy także złoty medal. Zdobyła go sztafeta mieszana 4×400 metrów.

To nie koniec emocji na dziś, ponieważ duże szanse na medal mamy także w rzucie młotem. W finale mamy aż trzy nasze reprezentantki z Anitą Włodarczyk na czele.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy