Szachtar ma patent na Real. Sensacje w grupie B?

Szachtar Donieck mimo zwycięstwa w pierwszym starciu z Realem Madryt nie uchodził dziś za faworyta. Ostatecznie ukraiński zespół sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając z „Królewskimi”. Mistrz Hiszpanii może nie awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów!

SZACHTAR WYTRZYMAŁ NAPÓR

Od pierwszych minut spotkania rewanżowego dominowali „Królewscy”. Goście mieli dużo więcej sytuacji, wiele stałych fragmentów gry oraz sporo strzałów. Niestety żadna z akcji nie zakończyła się golem i do przerwy drużyny schodziły z bezbramkowym remisem. Niedługo po powrocie na murawę na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale Dentinho, który wykorzystał zagubienie defensywy rywali i wbiegł między obrońców Realu, by przejąć futbolówkę i skierować ją do bramki. Zmusiło to gości do coraz intensywniejszych ataków, lecz sytuacje tworzone przez podopiecznych Zidane’a były nieprzekonujące. W końcówce spotkania wynik podwyższył Manor Solomon i choć pozostało jeszcze kilka minut, rozstrzygnięcie było niemal jasne. Szachtar wygrał 2:0 z mistrzami Hiszpanii, sprawiając dużą niespodziankę i plasując się na 2. lokacie w grupie B.

ZADECYDUJE OSTATNIA KOLEJKA

Wkrótce poznamy rozstrzygnięcie meczu Borussia Moenchengladbach – Inter. Spotkanie to może sporo wyjaśnić, jeśli chodzi o końcowe pozycje drużyn w tabeli. Już dziś Niemcy mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, a Inter ma ostatnią szansę na walkę choćby o Ligę Europy. Ostatnia kolejka w grupie B z pewnością będzie bardzo emocjonująca i może przynieść ciekawe rezultaty!