Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie: Raw Air w Lillehammer. Typy i zapowiedź 16.03
Za nami już dziesięć skoków oddanych w cyklu Raw Air. Maraton na norweskich skoczniach trwa, a w czwartek odbędzie się rywalizacja o triumf w drugim konkursie indywidualnym w Lillehammer. Środowe kwalifikacje wygrał Lanisek, drugi był Granerud, a trzeci Zajc. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch, uplasował się na czwartej pozycji. Sprawdź zapowiedź i typy na czwartkoweg zmagania.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Lillehammer (16.03, 16:30) – zapowiedź

W czwartek odbędzie się drugi konkurs indywidualny w Lillehammer. Zapoznaj się z niezbędnymi informacjami o Raw Air. Skoczkowie będą rywalizować o jak najlepsze noty, aby wygrać w klasyfikacji końcowej norweskiego turnieju. Za nami już cztery prologi i trzy konkursy, co daje nam dziesięć skoków. Pierwszym liderem cyklu Raw Air był Kubacki, ale obecnie plasuje się na siódmej pozycji. Niestety żaden z Polaków nie liczy się już w walce o zwycięstwo w Raw Air. Obecnie stawce przewodzi Granerud, a tuż za nim jest Stefan Kraft. Solidnie skacze Kamil Stoch, który zajmuje dziesiąte miejsce. Nasz wielokrotny mistrz olimpijski zajął wysoką – czwartą lokatę w kwalifikacjach. Ustąpił jedynie Laniskowi, Granerudowi i Zajcowi. Dawid Kubacki był siódmy, Zniszczoł 28, szukający dyspozycji z MŚ Żyła 40, Wąsek 43, a Jakub Wolny dopiero 52.

O której czwartkowy konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W czwartek odbędzie się drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w Lillehammer. Zalicza się on do cyklu Raw Air. Zawody na norweskim obiekcie rozpoczną się o 16:30.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Lillehammer (16.03, 16:30) – klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Po konkursie w Lillehammer granicę 1800 punktów przebił Halvor Egner Granerud. Nota Norwega to aż 1838 punktów. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim jest już bardzo duża. Wicelider klasyfikacji generalnej ma tylko 1460 punktów i musi pilnować swojej pozycji. Trzeci jest Stefan Kraft, Austriak ma na swoim koncie 1338 oczek, czyli o 49 więcej niż czwarty Anze Lanisek. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 835 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec może jednak już niedługo przeskoczyć Żyłę, jeżeli Polak wciąż będzie tak słabo się prezentował. O powrót do TOP 10 walczy czternasty Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii. Na 34 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 46 Pilch, 50 Habdas, 55 Juroszek, a 74 Stefan Hula i Maciej Kot. Zapoznaj się z klasyfikacją Raw Air 2023.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Lillehammer (16.03, 16:30) – typy

2.15

KAMIL STOCH LEPSZY

OD DAWIDA KUBACKIEGO

betfan

Kamil Stoch pewnie czuje się w Lillehammer, co potwierdzał w wywiadach. Można było to zobaczyć także podczas środowej próby. Nasz wielokrotny mistrz olimpijski spisuje się tutaj najlepiej z Polaków. Stawiam więc na to, że pokona Dawida Kubackiego.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Lillehammer (16.03, 16:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Czwartkowy konkurs Pucharu Świata zaliczanego do cyklu Raw Air w Lillehammer rozpocznie się o 16:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!