Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Engelbergu. Zapowiedź i typy 17.12

W sobotę 17 grudnia o 16:00 rozpocznie się pierwsza seria Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki. Przewaga Polaka nad drugim Anze Laniskiem wynosi 54 punkty. Czy powtórzy wynik z ostatniego konkursu i wygra rywalizację? Jak poradzą sobie inni Polacy? Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu w Engelbergu.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12 16:00) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. W piątek rozegrano kwalifikacje. Do konkursu dostało się sześciu Polaków. Trzeci był Dawid Kubacki. Lider klasyfikacji Pucharu Świata ustąpił Stefanowi Kraftowi i Halverowi Egnerowi Granerudowi. Norweg był w swojej lidze i wyprzedził Polaka o 13 punktów. Jedenasty był Kamil Stoch, który skoczył 125 metrów. Trzy metry bliżej skoczył Piotr Żyła, co uplasowało go na 19. lokacie. Ponadto zakwalifikowali się Jakub Wolny (34), Paweł Wąsek (35) i Aleksander Zniszczoł (40). Swoją postawą nieco zawodzi Tomasz Pilch. Przed sezonem wydawało się, że jego forma będzie pozwalała mu walczyć regularnie o punkty, a podczas piątkowych kwalifikacji był dopiero 52. Przed rokiem zawody Pucharu Świata w Engelbergu wygrali Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. Te dwa konkursy były bardzo nieudane dla Polaków. W pierwszym zabrakło naszych reprezentantów w pierwszej dziesiątce, a w drugim na szóstej lokacie uplasował się Stoch.

O której sobotni konkurs skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata w Engelbergu. Zawody na szwajcarskiej skoczni rozpoczną się o 16:00.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12 16:00) – sytuacja w klasyfikacji generalnej

Liderem Pucharu Świata wciąż jest Dawid Kubacki. Polak ma na swoim koncie 470 punktów. Nad drugim Anze Laniskiem ma 54 oczka przewagi. Trzeci jest Stefan Kraft. Drugi najlepszy z Polaków jest Piotr Żyła. Zajmuje on piątą lokatę i ma na swoim koncie 272 punkty. Dopiero 18. z 90 punktami na koncie jest Kamil Stoch. 76 punktów zdobył do tej pory Paweł Wąsek, co plasuje go na 22. pozycji.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12 16:00) – typy

Dawid Kubacki vs Stefan Kraft

W typie na sobotni konkurs postanowiłem przyjrzeć się bezpośredniej rywalizacji Dawida Kubackiego ze Stefanem Kraftem. Austriak uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Bez wątpienia jest jednym z najlepszych skoczków w stawce, ale wciąż nie ustabilizował formy i nie wszystkie jego występy są na najwyższym poziomie. Równiej skacze Dawid Kubacki, o czym świadczy jego lokata w klasyfikacji generalnej. Stawiam zatem na wygraną Polaka nad Austriakiem.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (17.12 16:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Engelbergu rozpocznie się o 16:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!