Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Engelbergu. Zapowiedź i typy 18.12

W niedzielę 18 grudnia o 12:30 rozpocznie się pierwsza seria Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki. Przewaga Polaka nad drugim Anze Laniskiem wynosi 34 punkty. Słowak wygrał sobotni konkurs, a tuż za nim był Dawid Kubacki. Czy Polak tym razem wyprzedzi Laniska? Sprawdź zapowiedź i typy niedzielnego konkursu w Engelbergu.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (18.12 12:30) – zapowiedź

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. Sobotnie zawody wygrał Anze Lanisek. Słoweniec oddał znakomity skok w drugiej serii i udało mu się wyprzedzić Dawida Kubackiego o ponad trzy punkty. Był to bardzo udany konkurs dla reprezentantów Polski. Tuż za Dawidem – na trzecim stopniu podium, znalazł się Piotr Żyła. Ósmy był Kamil Stoch. Punktowało łącznie czterech Polaków. Konkurs na 23. miejscu zakończył Paweł Wąsek, który nie popisał się w swojej drugiej próbie i skoczył 6,5 metra bliżej niż w pierwszej serii. Dopiero 46 był Aleksander Zniszczoł, a najsłabszy z Polaków był Jakub Wolny. Były mistrz świata juniorów uplasował się dopiero na 49. pozycji.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. Zawody na szwajcarskiej skoczni rozpoczną się o 12:30. Wcześniej, bo o 11:00 odbędą się kwalifikacje do konkursu. Dla większości startujących jest to jednak tylko formalność.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (18.12 12:30) – sytuacja w klasyfikacji generalnej

Liderem Pucharu Świata wciąż jest Dawid Kubacki. Polak ma na swoim koncie 550 punktów. Nad drugim Anze Laniskiem ma 34 oczka przewagi. Trzeci jest Stefan Kraft. Drugi najlepszy z Polaków jest Piotr Żyła. Zajmuje on piątą lokatę i ma na swoim koncie 332 punkty. Dopiero 13. ze 122 punktami na koncie jest Kamil Stoch. 84 punkty zdobył do tej pory Paweł Wąsek, co plasuje go na 23. pozycji.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (18.12 12:30)- typy

Piotr Żyła vs Halvor Egner Granerud

W typie na niedzielny konkurs postanowiłem przyjrzeć się bezpośredniej rywalizacji Piotra Żyły z Halvorem Egnerem Granerudem. Norweg wygrał piątkowe kwalifikacje, ale w konkursie był dopiero na piątej pozycji. Do Piotra Żyły stracił aż 12 punktów. Bez wątpienia jest jednym z najlepszych skoczków w stawce, ale podobnie jak Kraft wciąż nie ustabilizował formy i nie wszystkie jego występy są na najwyższym poziomie. Po fenomenalnym skoku potrafi zupełnie skiksować drugą próbę. Zdecydowanie równiej skacze Piotr Żyła, który uplasował się w sobotę na podium. Stawiam zatem na wygraną Polaka nad Norwegiem.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (18.12 12:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Engelbergu rozpocznie się o 12:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!