Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – MŚ w Planicy. Zapowiedź i typy 03.03

W piątek odbędą się mistrzostwa świata w Planicy na dużej skoczni. Po fenomenalnym występie Piotra Żyły na skoczni normalnej, Polacy będą chcieli zdobyć kolejny medal. Kwalifikacje do piątkowego konkursu wygrał Timi Zajc. Z dobrej strony pokazali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy uzupełnili podium. Sprawdź zapowiedź i typy na piątkowy konkurs.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (03.03, 17:30) – zapowiedź

W piątek odbędzie się drugi konkurs mistrzostw świata w Planicy. Skoczkowie będą rywalizować na dużej skoczni, której HS to 138 metrów. Na skoczni normalnej najlepszy okazał się Piotr Żyła, a blisko podium byli także Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Mistrz świata w drugiej serii oddał fantastyczny skok i będąc rekordzistą skoczni, awansował z 14 lokaty na pierwszą. Na piątkowy konkurs Thurnbichler mógł zabrać tylko czterech skoczków. Kubacki, Żyła i Stoch mieli zapewnione miejsce w kadrze, a o ostatnią lokatę bili się Zniszczoł i Wąsek. Pierwszy z nich lepiej spisywał się w treningach i dlatego to on będzie skakał w piątek. W czwartek odbyły się kwalifikacje do konkursu. Tak jak w przypadku skoczni normalnej wygrał je Słoweniec, ale nie Anze Lanisek, tylko Timi Zajc. Bardzo dobrze zaprezentowali się Kubacki i Żyła, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Piotr Żyła był dopiero 16, a Aleksander Zniszczoł 31.

O której piątkowy konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W piątek odbędzie się drugi konkurs mistrzostw świata w Planicy. Skoczkowie będą rywalizować na dużej skoczni. Zawody na słoweńskim obiekcie rozpoczną się o 17:30.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (03.03, 17:30) – klasyfikacja generalna

Po konkursach w Rasnovie, na pierwszej pozycji utrzymał się Halvor Egner Granerud. Norweg, podobnie jak większość czołówki, nie brał udziału w konkursach w Rumunii. Tylko Niemcy zdecydowali się pojechać do Rasnova i to oni najbardziej poprawili swoje pozycje w generalce. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim to 293 punkty. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1096 oczek, czyli o 18 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 822 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec po sobotniej wygranej ma na swoim koncie 743 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 45 Pilch, 48 Habdas, 51 Juroszek, a 71 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (03.03, 17:30) – typy

Wydaje się, że najlepszym naszym skoczkiem na dużym obiekcie będzie Dawid Kubacki. Polak przez większość sezonu spisywał się bardzo dobrze, dlatego jest drugi w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasował się także w kwalifikacjach. Stawiam na to, że Dawid stanie na podium w piątkowym konkursie.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (03.03, 17:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Piątkowy konkurs mistrzostw świata w Planicy rozpocznie się o 17:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!