Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Lillehammer. Zapowiedź i typy – 03.12

Pierwszy konkurs w Lillehammer nie był dla Polaków zbyt szczęśliwy, ale na pewno o wiele bardziej udany niż konkursy w Ruce. W sobotę w czołowej trzydziestce uplasowało się trzech naszych reprezentantów. Byli to Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Miejmy nadzieję, że duży obiekt przyniesie naszym reprezentantom lepsze wyniki. Sprawdź zapowiedź i typy niedzielnego konkursu indywidualnego w Lillehammer.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (03.12, 17:00) – zapowiedź

Przed nami drugi konkurs indywidualny w Lillehammer. Skoczkowie po rywalizacji na skoczni normalnej, będą skakać na dużym obiekcie. Mimo słabego weekendu w Ruce skład Polaków się nie zmienił, a w sobotę punktowała trójka naszych reprezentantów – Stoch, Żyła i Wąsek. W TOP 30 zabrakło więc lidera naszej kadry – Dawida Kubackiego. W niedzielę przed konkursem zostaną także rozegrane kwalifikacje. Sobotnie zmagania wygrał Stefan Kraft, który zdominował konkursy w Ruce, a za nim był Wellinger. Podium uzupełnił Tschofenig, a najlepszy z Polaków – Paweł Wąsek był 23. Przypomnijmy, że Kamil Stoch na obiektach w Lillehammer triumfował trzykrotnie.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Skoczkowie będą rywalizować w Lillehammer. Zawody rozpoczną się o 17:00 na skoczni HS140. Wcześniej o 15:30 odbędą się kwalifikacje.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (03.12, 17:00) – wyniki w sezonie 2022/2023

W poprzednim sezonie odbyły się dwa konkursy na skoczni w Lillehammer w ramach cyklu Raw Air. Odbywały się one w marcu. W pierwszym triumfował Halvor Egner Granerud, na drugim miejscu był Stefan Kraft, a trzeci Manuel Fettner. W drugich zawodach mieliśmy triumfował Dawid Kubacki, a podium uzupełnili Anze Lanisek i Daniel Tschofenig.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (03.12, 17:00) – typy

1.75

FORFANG WYGRA Z

PETEREM PREVCEM

betfan

W typie na niedzielny konkurs postanowił przyjrzeć się pojedynkowi między Johanem Andre Forfangiem, a Peterem Prevcem. Reprezentant gospodarzy jest bardzo dobrym skoczkiem, ale czasem zdarzają mu się nierówne skoki. Na razie w Lillehammer oddaje bardzo zbliżone próby, które są lepsze niż te jakimi popisuje się Peter Prevc. Konkurs będzie rozegrany na dużej skoczni, ale mimo to Johan Andre Forfang jest faworytem tej pary. W sobotnim konkursie uplasował się na 17. pozycji, a Peter Prevc był dwie lokaty za nim, tracąc do Norwega 3.2 punktu. Stawiam na zwycięstwo Johana Andre Forfanga w tej parze.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (03.12, 17:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Lillehammer rozpocznie się o 17:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!