Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Lillehammer. Zapowiedź i typy – 02.12
Za nami nieudany weekend dla Polaków w Ruce. Lillehammer było dużo bardziej szczęśliwą skocznią dla naszych reprezentantów, co mogliśmy zauważyć w kwalifikacjach. Skład kadry się nie zmienił i tym razem w komplecie awansowaliśmy do konkursu. Liczymy na lepsze występy Polaków, niż miało to miejsce w Ruce. Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu indywidualnego w Lillehammer.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (02.12, 16:10) – zapowiedź

Przed nami weekend w Lillehammer w ramach którego odbędą się dwa konkursy indywidualne na dwóch skocznia. Sobotni konkurs indywidualny odbędzie się na skoczni normalnej (HS98). Mimo słabego weekendu w Ruce skład Polaków się nie zmienił. Na szczęście tym razem wszyscy nasi reprezentanci przebrnęli przez kwalifikacje, choć martwić może dopiero 46. miejsce Dawida Kubackiego, który jest liderem naszej kadry. Najlepszy w piątkowych kwalifikacjach z Polaków był Żyła (17), a następnie Zniszczoł (26), Wąsek (27) i Stoch (29). Piątkowe zmagania wygrał Stefan Kraft, który zdominował konkursy w Ruce, ale jego przewaga nad Wellingerem wyniosła zaledwie 1.5 punktu. W sobotnim konkursie można oczekiwać od Polaków lepszych wyników. Skocznia w Lillehammer jest dużo szczęśliwsza dla naszych reprezentantów. Kamil Stoch na obiektach w Lillehammer triumfował trzykrotnie.

O której sobotni konkurs skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować w Lillehammer. Zawody rozpoczną się o 16:10 na skoczni HS98.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (02.12, 16:10) – wyniki w sezonie 2022/2023

W poprzednim sezonie odbyły się dwa konkursy na skoczni w Lillehammer w ramach cyklu Raw Air. Odbywały się one w marcu. W pierwszym triumfował Halvor Egner Granerud, na drugim miejscu był Stefan Kraft, a trzeci Manuel Fettner. W drugich zawodach mieliśmy triumfował Dawid Kubacki, a podium uzupełnili Anze Lanisek i Daniel Tschofenig.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Lillehammer (02.12, 16:10) – typy

2.40

ZOGRAFSKI WYGRA

Z FETTNEREM

betfan

W typie na sobotni konkurs Pucharu Świata w Lillehammer postanowiłem przyjrzeć się rywalizacji w parze Manuel Fettner – Vladimir Zografski. Obaj skoczkowie znani są bardzo dobrze kibicom skoków narciarskich, gdyż od wielu lat występują w zawodach Pucharu Świata. Fettner nie zaczął sezonu najlepiej. Na skoczni w Ruce był 25 i 46. Zografski punktowałby dwa razy, gdyby nie sobotnia dyskwalifikacja na fińskiej skoczni. W niedzielnym konkursie uplasował się już dużo wyżej, bo był 17. Bułgar ma bardzo udany start sezonu. Stawiam na to, że wygra rywalizację w parze z Fettnerem.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Ruce (25.11, 16:15) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Lillehammer rozpocznie się o 16:10. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!