Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Klingenthal. Zapowiedź i typy – 10.12
Nasza kadra wciąż zmaga się z trudami na starcie sezonu. Po bardzo nieudanym weekendzie w Ruce i nieco lepszych startach w Lillehammer, trwa rywalizacja w Klingenthal. Można jednak znaleźć dawkę optymizmu, ponieważ z konkursu na konkurs wyniki naszych reprezentantów są coraz lepsze. W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata mieliśmy dwóch Polaków w czołowej dwudziestce. Żyła był 11, a Kubacki 15. Sprawdź zapowiedź i typy niedzielnego konkursu indywidualnego w Klingenthal.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Klingenthal (10.12, 16:00) – zapowiedź

Od kilku sezonów starty sezonu nie były dla Polaków udane. Na szczęście wyniki zwiastują progres, ponieważ z konkursu na konkurs nasi skoczkowie skaczą lepiej. W Klinghenthal po raz pierwszy mieliśmy dwóch naszych reprezentantów w czołowej dwudziestce, a o TOP 10 otarł się Piotr Żyła. Zakończył zmagania na 11. pozycji, a do Hoerla stracił tylko 1.7 punktu. Zostajemy jednak sprowadzenie do parteru, gdy idąc za ciosem pomyślimy o tym, że z TOP 10 to już prawie blisko do podium. W tym sezonie czołówka jest piekielnie mocna, a Żyła stracił to trzeciego Kobayashiego prawie 40 punktów. Na 15. miejscu sobotnie zawody zakończyła za to Dawid Kubacki. Przerwa też została seria zwycięstw Stefana Krafta, który uległ jedynie Geigerowi. Andrzej Stękała i Maciej Kot, którzy zastąpili Stocha i Zniszczoła z pewnością chcieli pokazać się z lepszej strony, ale uplasowali się na 41 i 46 miejscu. Miejmy nadzieję, że w niedzielę zobaczymy więcej punktujących Polaków, a któremuś z liderów naszej kadry życzymy miejsca w czołowej dziesiątce.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni o rozmiarze HS140. Zawody rozpoczną się o 16:00. Przed nimi odbędą się kwalifikacje, których start jest zaplanowany na 14:00.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Klingenthal (10.12, 16:00) – typy

Typ na sobotni konkurs wszedł bardzo pewnie. Kobayashi nie dał szans Forfangowi i wygrał z nim różnicą 66.3 punktu. Miejmy nadzieję na podtrzymanie zwycięskiej serii, a w typie na niedzielę postanowiłem przyjrzeć się rywalizacji w parze Paschke – Lanisek. Doświadczony Niemiec ma bardzo udany początek Pucharu Świata. Zaczął od drugiego miejsca w Ruce i za każdym razem kręcił się koło podium, choć ostatecznie na nim nie stanął po raz kolejny. Jego najgorszą pozycją jest siódme miejsce, co tylko podkreśla znakomite przygotowanie Niemca. 33-latek zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Anze Lanisek zamyka TOP 10 generalki. Słoweniec jeszcze nie stawał na podium, ale widać u niego formę zwyżkową. W sobotę rywalizację między tymi panami wygrał Paschke i stawiam na taki sam scenariusz w niedzielę.

1.67

PASCHKE WYGRA

Z LANISKIEM

betfan

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Klingenthal (10.12, 16:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Klingenthal rozpocznie się o 16:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!