Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ Engelberg. Zapowiedź i typy – 16.12
Początek sezonu jest trudny dla naszej kadry, ale skoczkowie małymi krokami wracają do dobrej dyspozycji. Podczas poprzedniego weekendu o TOP 10 otarł się Piotr Żyła. Puchar Świata w skokach narciarskich przeniósł się do szwajcarskiego Engelbergu. Skoczkowie są po piątkowych kwalifikacjach, w której Polacy zaprezentowali się całkiem nieźle jak na standardy w tym sezonie. W sobotę zobaczymy czterech naszych reprezentantów, a najlepszy z nich – Piotr Żyła był siódmy. Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu indywidualnego w Engelbergu.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (16.12, 16:00) – zapowiedź

Od kilku sezonów starty sezonu nie były dla Polaków udane. Na szczęście wyniki zwiastują progres, ponieważ z konkursu na konkurs nasi skoczkowie skaczą lepiej, choć drugie zawody w Klingenthal mogły nieco pohamować optymizm. Polacy rozbudzili jednak apetyty kibiców na lepsze wyniki podczas piątkowych kwalifikacji w Engelbergu. Piotr Żyła był siódmy i niewiele brakowało mu do czołówki. Czterech Polaków wystąpi w sobotnim konkursie. Dawid Kubacki uplasował się na 21. pozycji, 22 był Kamil Stoch, 29 Paweł Wąsek, a dopiero 54 Maciej Kot. Kwalifikacje wygrał Anze Lanisek, który był przed Wellinerem i Kobayashim. Lider klasyfikacji generalnej – Stefan Kraft, uplasował się na piątej lokacie. Engelberg jest skocznią lubianą szczególnie przez Kamila Stoch. Polak wielokrotnie stawał tutaj na podium. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski nie startował w Pucharze Świata w poprzedni weekend, a czas poświęcił na spokojny trening. W kwalifikacjach widzieliśmy więc całkiem udaną próbę Kamila.

O której sobotni konkurs skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w Engelbergu (drugi zaplanowany jest na niedzielę). Skoczkowie będą rywalizować na skoczni o rozmiarze HS140. Zawody rozpoczną się o 16:00.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (16.12, 16:00) – typy

1.85

POLAK W TOP 12

betfan

Jednym z najlepszych bukmacherów do obstawiania skoków narciarskich jest BETFAN. Oferuje szereg zdarzeń, takich jak H2H, trójki zakłady na Polaków albo standardowe zakłady na końcowe pozycje skoczków. W ofercie na konkretne zawody można znaleźć nawet ponad 100 zdarzeń do obstawienia. Tym razem postanowiłem przyjrzeć się zakładom na Polaków. Mój typ jest taki, że któryś z naszych reprezentantów znajdzie się w TOP 12. W najlepszej dyspozycji jest obecnie Piotr Żyła, który już raz zakręcił się w okolicach czołowej dziesiątki. Dobre kwalifikacje w wykonaniu naszych reprezentantów dają nadzieję na to, że uplasowanie się któregoś z nich w czołowej dwunastce jest tak zwanym pewniakiem.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Engelbergu (16.12, 16:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Engelbergu rozpocznie się o 16:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!