Pobierz aplikację betfan na telefon
Siatkarska Liga Narodów 2022: zapowiedź turnieju

Siatkarska Liga Narodów 2022 rozpocznie się we wtorek 7 czerwca. 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. 8 zespołów powalczy o punkty w dwóch miejscach. Pierwsze turnieje zostaną rozegrane w Brazylii i Kanadzie. Polacy zagrają w Ameryce Północnej i zmierzą się tam z Argentyną, Włochami, Bułgarią i Francją. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Siatkarska Liga Narodów 2022 – zapowiedź 

Liga Narodów w tym roku została podzielona na sześć turniejów. Rywalizacja będzie toczyła się systemem tydzień gry, tydzień przerwy. Pierwsze turnieje w Brazylii i Kanadzie rozpoczną się 7 czerwca, kolejne w Bułgarii i na Filipinach wystartują 21 czerwca, a ostatnie w Polsce i Japonii zaczną się 5 lipca. Najlepsze 8 zespołów awansuje do fazy play-off, które odbędą się we Włoszech. Ćwierćfinały rozegrane zostaną 20 i 21 lipca. 23 lipca zagra najlepsza czwórka. Finał i mecz o 3. miejsce będą miały miejsce dzień później.

Rok temu Ligę Narodów wygrali Brazylijczycy, którzy pokonali w finale Polskę 3:1. Mecz o brązowy medal miał miejsce między Francją a Słowenią. Górą byli trójkolorowi, wygrywając gładko 3:0. Rok temu Liga Narodów była testem przed Igrzyskami Olimpijskimi. Teraz trenerzy będą mieli okazję sprawdzić swoich zawodników, żeby wybrać odpowiednią kadrę na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce i Słowenii. Pierwotnie miały rozgrywać się w Rosji, ale z powodu agresji tego kraju na Ukrainę, organizacja turnieju została im zabrana.

Siatkarska Liga Narodów 2022 – reprezentacja Polski 

Liga Narodów będzie pierwszym turniejem dla nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Nikola Grbić. Serb jest znany polskim kibicom z trenowania w PlusLidze. Grbić był trenerem ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, z którą odniósł ogromny sukces, jakim było wygranie Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. Serb zastąpił na stanowisku selekcjonera Belga Vitala Heynena, który doprowadził Polaków do tytułu mistrzów świata. Jego zadaniem jest obrona tytułu mistrzów świata. Dla Polski byłby to trzeci triumf z rzędu, bo zdobywali tytuł w 2014 i 2018 roku.

Na pierwszy turniej w Kanadzie nowy selekcjoner zabrał wielu młodych zawodników, którzy wyróżniali się w sezonie ligowym. Będzie to okazja, żeby przetestować świeże twarze w reprezentacji i sprawdzić ich przydatność na przestrzeni dalszej części sezonu reprezentacyjnego. Polacy w Ameryce Północnej zagrają cztery mecze. W środę zmierzą się z Argentyną (22:30), następnie w nocy z czwartku na piątek z Włochami (01:30), później zmierzą się z Bułgarią w sobotę (22:00), a dzień później zakończą zawody w Kanadzie spotkaniem z Francją (17:00).

Karierę reprezentacyjną przed tym sezonem skończyło kilku kluczowych graczy. Boli przede wszystkim odejście z  reprezentacji kapitana Michała Kubiaka. Dodatkowo podczas Ligi Narodów i być może także w trakcie Mistrzostw Świata zabraknie Wilfredo Leona, który grał podczas sezonu ligowego z kontuzją i musiał poddać się zabiegowi.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!