Quiz o letnim okienku transferowym 2023

Patryk Śliwiński

07 października 2023

Bayern Monachium

Letnie okienko transferowe zakończyło się już kilka tygodni temu. Piłkarze mieli już czas na adaptacje w nowych klubach i można już zaczynać oceniać ruchy transferowe klubów. Weź udział w quizie i sprawdź swoją wiedzę o minionym okienku transferowym i o postępach piłkarzy, którzy zmienili klub.

22
Utworzono Przez Quiz o letnim okienku transferowym 2023Patryk Śliwiński
Bayern Monachium

Quiz o letnim okienku transferowym 2023

Letnie okienko transferowe już za nami. Nowe nabytki miały już kilka okazji, aby się zaprezentować. Wiele transferów okazało się bardzo dobrą inwestycją, co pokazuje przykład Bellinghama, ale niektórzy na razie mogą czuć, że wydali pieniądze w błoto, jak na przykład Al-Hilal sprowadzając Neymara. Oto quiz podsumowujący letnie okienko transferowe i poczynania piłkarzy w nowych klubach. Naturalnie, będą pytania łatwiejsze i trudniejsze, jednak wynik 8/10 należy już uznawać jako satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę!

1 / 10

1. Za najdroższy transfer w letnim okienku transferowym trzeba było zapłacić 116,6 mln euro. Który z piłkarzy został kupiony za tę kwotę?

2 / 10

2. Który z zespołów wydał najwięcej pieniędzy podczas letniego okienka transferowego?

3 / 10

3. Popularnym kierunkiem wśród piłkarzy stała się Arabia Saudyjska. Kto trafił do tego kraju za największe pieniądze?

4 / 10

4. Latem dokonano najdroższego transferu do Ekstraklasy. Który z tych piłkarzy został ściągnięty za 1,8 mln euro?

5 / 10

5. Ostatniego dnia okienka transferowego PSG ściągnęło Kolo Muaniego. Był to najdroższy zakup podczas deadline day. Ile wydano na Francuza?

6 / 10

6. Ten piłkarz dołączył do klubu latem za ponad 100 milionów euro. Ma na swoim koncie już sześć ligowych trafień i dwie asysty. O kim mowa?

7 / 10

7. Podczas letniego okienka transferowego klub zmienił Leo Messi. Argentyńczyk wszedł znakomicie do nowego zespołu i brylował podczas Leagues Cup. Ile bramek strzelił w MLS?

8 / 10

8. Za ilu piłkarzy podczas minionego okienka transferowego, kluby zapłaciły 100 milionów euro albo więcej?

9 / 10

9. Który z klubów w Ekstraklasie zarobił najwięcej na sprzedanych piłkarzach?

10 / 10

10. Kto z nowych nabytków jest najwyżej w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy?

Twój wynik to

Średni wynik to 34%

0%

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy