Premier League: podsumowanie 26. kolejki

26. kolejka Premier League przyniosła kilka niespodzianek. W hicie Manchester City uległ Tottenhamowi, dlatego walka o mistrzostwo Anglii nabrała dodatkowych emocji. Zapraszam na podsumowanie 26. kolejki ligi angielskiej.

Premier League: Liverpool – Norwich 3:1

Kibice Liverpoolu z pewnością nie mogli być przed długi czas spokojny podczas meczu ich ulubieńców. Już w trzeciej minucie Milot Rashica pokonał Alissona, ale piłkarz Norwich był na pozycji spalonej. Rozdrażniło to Liverpool, który rzucił się do ataku. The Reds oddawali dużo strzałów, ale mieli problem z celnością, dlatego do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po wznowieniu gry, dosyć szybko na prowadzenie wyszli piłkarze Norwich. W 48. minucie strzał zza pola karnego oddał Rashica. Piłka odbiła się rykoszetem od Matipa i zatrzepotała w siatce. The Reds zdołali jednak odrobić straty. W 64. minucie Tsimikas dośrodkował w szesnastkę, a bramkę przewrotką strzelił Sadio Mane. Chwilę później Alisson zagrał długą piłkę ze swojego pola karnego aż pod bramkę rywali. Futbolówka dotarła do Salaha, który położył bramkarza i strzelił na 2:1. Wynik rywalizacji w 81. minucie ustalił Luis Diaz. Nowy nabytek Liverpoolu otrzymał doskonałe podanie od Hendersona, a Kolumbijczyk zdobył swojego pierwszego gola dla The Reds.

Premier League: Manchester City – Tottenham 2:3

Sporo działo się w hicie Premier League, w którym to Manchester City podejmował Tottenham. Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla Kogutów. Obywatelom nie udała się pułapka ofsajdowa, co wykorzystali gości, a konkretnie Kulusevski. W 33. minucie odpowiedzi Obywatele. Odbitą piłkę do siatki skierował Gundogan. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

W 59. minucie Harry Kane urwał się spod krycia i bezbłędnie wykorzystał dośrodkowanie Sona, strzelając na 1:2. Anglik strzelił także w 73. minucie, ale arbiter dopatrzył się spalonego podczas analizy VAR. Końcówka spotkania, a konkretnie doliczony czas gry, przyniósł ogromne emocje. Najpierw po weryfikacji VAR, arbiter podyktował karnego. Do jedenastki podszedł Mahrez, który wyrównał i wprawił kibiców Etihad w euforię. Radość jednak szybko ustała, ponieważ wynik rywalizacji ustalił niezawodny Harry Kane, który wykorzystał dośrodkowanie Kulusevskiego.

Premier League: Leeds – Manchester United 2:4

Ciekawe spotkanie odbyło się na Elland Road, gdzie Leeds podejmowało United. Czerwone Diabły bardzo dobrze zagrały w pierwszej  połowie i po bramkach Maguire’a i Fernandesa wygrywały 2:0. Zdobytą przewagę utracili w drugiej połowie, a stracili dwa gole w ciągu dwóch minut. W 53. minucie idealnym centrostrzałem popisał się Rodrigo, a chwilę później wyrównał Raphinha. Manchester United zdołał podnieść się z kolan i po bramkach Fred, a także Elangi, zdobył komplet punktów.

Premier League: tabela po 26. kolejce

Liderem pozostaje Manchester City, ale przewaga Obywateli nad Liverpoolem stopniała do sześciu oczek, a The Reds rozegrali jeden mecz mniej. Aż 13 punktów do lidera traci Chelsea. Na czwartym miejscu jest Manchester United, piąty jest West Ham, a szósty Arsenal. Ciasno jest w strefie spadkowej. Po 17 punktów mają Norwich i Burnley, a oczko więcej ma Watford.

Premier League: klasyfikacja strzelców

Liderem klasyfikacji generalnej jest Mohamed Salah. Egipcjanin ma na swoim koncie już 17 goli. 12 bramek strzelił Diogo Jota. Trzeci z dziesięcioma trafieniami jest Raheem Sterling, a dziewięć razy golkipera pokonywali Bruno Fernandes, Dennis, Son, Ronaldo, Raphinha, Smith Rowe, Mane i Vardy.