Pobierz aplikację betfan na telefon
Polska – USA: Typy, kursy, zapowiedź | 23.09 Eliminacje IO

Przed Polkami dwa ostatnie i najważniejsze starcia w kontekście awansu na Igrzyska Olimpijskie. Polska zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli, która nie daje nam szans na zagranie w głównej imprezie. Pozostałe dwa mecze będą kluczowe, a pierwszy z nich rozegramy przeciwko USA. Jasne jest, ze nie jesteśmy faworytem tego starcia, ale w czerwcu nasze siatkarki pokazały, że potrafią grać przeciwko tej reprezentacji i wygrały wtedy 3:2. Czy dziś powtórzą ten wynik? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – USA. 

Polska – USA: Typy bukmacherskie

W tym roku gra naszych siatkarek może się naprawdę podobać. Za dobrą grą idą też znakomite wyniki. Tak też Polki w tegorocznej Lidze Narodów zyskały znakomity wynik, jakim było trzecie miejsce. Po tym sukcesie rozegrały turniej w ramach Mistrzostw Europy i pewnie awansowały z grupy, do fazy play-off. Tam pokonały Niemki, a zbyt wysoką przeszkodą okazały się Turczynki, które ograły nas 0:3 w ćwierćfinale. Od 16 września nasze siatkarki walczą o miejsce w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszy mecz nie sprawił większych problemów naszym zawodniczkom i wygrały pewnie 3:0. W drugim spodziewano się podobnego wyniku, jednak ostatecznie Koreę Południową ograliśmy 3:1. Kolumbia także nie sprawiła większych problemów i przegrała z nami 0:3.  Wszystko zapowiadało na to, że Tajlandię również ogramy z dużym spokojem. Nasze siatkarki jednak popełniały sporo błędów i mimo, że drugi set wygrały do siedmiu, to całe starcie przegrały po tie breaku. Niemki także pozbawiły nas kompletu punktów, bowiem wygraliśmy z nimi 3:2.

 

 

Dziś zagramy z USA, które jeszcze meczu nie przegrały i już praktycznie jest dwiema nogami na Olimpiadzie. Reprezentantki z zza oceanu radzą sobie od samego początku znakomicie co przełożyło się na stratę zaledwie trzech setów. Z nami rozegrały w ostatnim czasie dwa starcia, z czego pierwsze w Lidze Narodów. Tam po znakomitej walce do samego końca, udało nam się wygrać i zdobyć tym samym trzecie miejsce.  Wcześniej w grupie na tej samej imprezie przegraliśmy. Oba mecze to były pięciosetowe i dziś także nie spodziewam się, by te zmagania zakończyły się na dystansie trzech partii. Typuję powyżej 3.5 seta.

1.59

POWYŻEJ 3.5 SETA

betfan

Polska - USA: kursy bukmacherskie

Po raz pierwszy w tych kwalifikacjach Polska jest stawiana w roli underdoga. Aktualny kurs na naszą reprezentację  wynosi na ten moment 3.90. USA stawiane jest więc w roli sporego faworyta i bukmacherzy widzą po ich stronie sporo większe szanse, wystawiając mnożnik 1.23..

Eliminacje Igrzysk Olimpijskich kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Trener Stefano Lavarini zaprezentował kadrę , która weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Skład praktycznie się nie zmienił od Mistrzostw Europy, a jedyna zmiana to Martyna Czyrniańska, która zajmie miejsce Weroniki Szlagowskiej.

Kadra Polski na eliminacje do Igrzysk Olimpijskich:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
- środkowe: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - USA: transmisja, gdzie oglądać? 

Sobotni mecz pomiędzy Polską a USA, w ramach fazy grupowej eliminacji do Igrzysk Olimpijskich kobiet, odbędzie się 23 września o 17.30  na Atlas Arenie w Łodzi. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport Eextra i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!