Polska – Korea Południowa: typy, kursy, zapowiedź 02.07 | Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

01 lipca 2023

Polska siatkówka

Polska nie zawiodła i wygrała swój kolejny mecz w Lidze Narodów. Nasze reprezentantki wygrały 3:1 przeciwko Bułgarii i tym samym są już pewne zajęcia miejsca w top 3 na koniec fazy grupowej. Domknięcie turnieju w Suwon czeka nas starcie z gospodarzami. Korea Południowa zajmuje aktualnie ostanie miejsce w tabeli, więc dla naszej reprezentacji powinna być to formalność. Czy tak się stanie? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Korea Południowa. 

Polska – Korea Południowa: zapowiedź 

Polki po pierwszym tygodniu meczów w Antalyi objęła fotel lidera i ze sporymi nadziejami udały się na kolejne starcia do Hongkongu. Tam wygrały kolejne dwa spotkania tracąc zaledwie jeden set z Dominikaną. Trzeci mecz okazał się jednak pierwszym potknięciem naszych siatkarek i niespodziewanie przegrały z Holandią. Co więcej aż 0:3. Dzień później triumfując na Chinami utrzymały swój fotel lidera. Niestety, na ostatnim turnieju przez porażkę z USA nasze zawodniczki straciły pierwsze miejsce. Do końca fazy zasadniczej pozostała już tylko jedna kolejka. Czy Biało-Czerwone odzyskają fotel lidera. Będzie do tego potrzebne zwycięstwo z Koreą oraz porażka USA.

 

 

Korea Południowa nie wygrała od początku ligi Narodów żadnego spotkania, co plasuje ich aktualnie na ostatnim miejscu. Co więcej w żadnym meczu zawodniczki z Korei nawet nie doprowadziły do tiebreaku, co jasno wskazuje na słaba formę tej drużyny. Polska w pięciu ostatnich meczach nie przegrała z nimi nawet seta, co jasno wskazuje na aktualną też formę Korei.

Polska - Korea Południowa: typy, kursy

1.25

POLSKA 3:0

betfan

W tym meczu jedyną szansę nasz rywal powinien upatrywać w zmianach, jakie może wprowadzić trener. Z racji pewnej sytuacji w top 3, spodziewam się kilku zmian, które odciąża nasze czołowe zawodniczki. Mimo wszystko nie powinni to mieć wpływu na wynik spotkania. Typuję w tym spotkaniu pewna wygrana naszej drużyny i stawiam 3:0.

Liga Narodów kobiet 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

Stefano Lavarini wybrał skład na trzeci etap fazy grupowej Ligi Narodów kobiet 2023. Tym razem trener siatkarek nie postanowił zastosować zmian i na turniej do Suwon zabrał tę samą drużynę co do Hongkongu. Kadra Polski na turniej w Suwon:

- libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające:Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
- środkowe:Agnieszka Korneluk, Dominika Pierzchała, Joanna Pacak, Magdalena Jurczyk
- atakujące:Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
- przyjmujące:Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański

Polska - Korea Południowa: transmisja, gdzie oglądać? 

Niedzielny mecz pomiędzy Polską a USA, w ramach trzeciej rundy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 2 lipca o 07:00. na hali w Suwon. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy