Polska – Kanada: typy, kursy, zapowiedź | 08.07 Liga Narodów

Wojciech Sikora

07 lipca 2023

Polska siatkówka, Liga Narodów mężczyzn

Świetny mecz zagrała nasza reprezentacja przeciwko Brazylii i wynik 3:1, jest tego świetnym dowodem. Polska dziś podejmie rywalizację ze znacznie słabszą ekipą, która zajmuje aktualnie 13. lokatę. Kanada, bo o niej mowa ma za sobą bardzo słabe występy, gdzie przegrali cztery z pięciu ostatnich pojedynków. W teorii nasza reprezentacja powinna mieć łatwą przeprawę. Jak będzie faktycznie?  Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Kanada. 

Polska – Kanada: zapowiedź

Turnieje w Japonii, jaki Holandii to już historia i faza grupowa siatkarskiej Ligi Narodów 2023, wchodzi w decydującą fazę. Tym razem nasza kadra uda się do Pasay City na Filipinach, gdzie zmierzą się kolejno ze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią. Choć nasza reprezentacja wcale nie musi martwić się o miejsce w finałowej imprezie w Gdańsku, to jednak każda porażka z niżej notowaną reprezentacją, może popsuć nam punktacją w światowym rankingu. Po ośmiu spotkaniach nasza reprezentacja zajmuje 6. miejsce, mimo  że wygrała 6 spotkań. Pierwsze starcie w Pasay, Polska rozpoczęła od powrotu od stanu 0:2, co końcowo się udało. Ten wynik jednak dał nam tylko 2 z trzech punktów. Mecz z Brazylią to już całkowicie inny poziom, zakończony 3:1 dla nas.

 

 

Mecz z Kanadą zdaje się być bardzo łatwym zadaniem, z racji ich formy i wyników z reprezentacjami z topu. Choć nie można im ujmować ostatniego meczu, gdzie zmierzyli się z Włochami i ugrali niespodziewanie dwa setyy. Było to jednak też za sprawą zmina trenera, których na pewno można się spodziewać dziś także po stronie naszej reprezentacji. Mimo wszystko pięć ostatnich meczów, to dla nich porażki i ugrany zaledwie jeden set.

Polska – Kanada: kursy bukmacherskie

Według bukmacherów, jak i analityków, w tym meczu zdecydowanym faworytem jest reprezentacja Polski. Na naszą drużynę przelicznik w przypadku wygranej wynosi 1.05. Z kolei praktycznie bez szans eksperci widzą pozytywny wynik po stronie Kanady, gdzie na ich wygraną kurs wynosi 9.0. Warto spojrzeć też na zakłady na sumę setów, ponieważ na poniżej 3.5 można znaleźć kurs 1.60.

Polska – Kanada: typy

1.54

POLSKA 3:0

betfan

Ten mecz zapowiada się jako szybka i łatwa sprawa dla naszej reprezentacji. Jedyna szansa po stronie Kanady, to zmiany jakie może wprowadzić nasz trener, choć wciąż to nie powinno wiele zmienić w przebiegu. Ławkę rezerwowych mamy bardzo mocną dlatego typuję w tym starciu 3:0 dla biało-czerwonych.

Liga Narodów 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

W Holandii mogliśmy oglądać praktycznie najmocniejszy skład naszej reprezentacji, który wypadł całkiem nieźle. Na Filipnach jednak trener Nkola Grbic, postanowił zabrać graczy, którzy nie mieli okazji się jeszcze wykazać w kadrze, w tym roku. Są to  Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Popiwczak, Marcin Janusz, do nich  dołącza także Kamil Semeniuk. Kadra Polski na mecze w Pasay:

- rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;
- przyjmujący: Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka;
- środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Urbanowicz;
- atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
- libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

Polska – Kanada: transmisja

Sobotni mecz pomiędzy Polską a Kanadą, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów, odbędzie się 8 lipca 05:00. na hali w Pasay. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport, TVP 1 i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy