Polska – Holandia: typy, kursy, zapowiedź | 22.06 Liga Narodów

Wojciech Sikora

22 czerwca 2023

Polska - Bułgaria

Polska zgarnęła kolejne punkty w ramach Ligi Narodów, choć jednak nie udało się zdobyć kompletu. Niemcy okazały się znacznie lepsze niż się spodziewano i biało-czerwoni potrzebowali pięciu setów o zwycięstwa. Niemniej jednak najważniejsza jest kolejna wygrana. Teraz przed Polakami ciężkie wyzwanie, bowiem zmierzą się z reprezentacją gospodarzy, czyli Holandią. Czy wparcie rywali, poprzez miejscowych kibiców, nie przeszkodzi w kolejnej wygranej? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Holandia. 

Polska – Holandia: zapowiedź

Męska kadra siatkarska, wróciła do rywalizacji na arenie międzynarodowej w całkiem niezłym stylu. Ligę Narodów rozpoczęli bez kilku kluczowych graczy, a mimo to wygrali trzy z czterech spotkań. Po wygranej z Francją, Iranem i Bułgarią, niespodziewanie przegrali aż 0:3 z Serbią. Teraz wracają na kontynuację zmagań do Rotterdamu, gdzie czekają nas kolejne cztery mecze fazy grupowej. Po pierwszym z nich możemy być w połowie zadowoleni, bowiem wygraliśmy z Nimecami, ale tylko 3:2.

Holandia to kolejny rywal naszej reprezentacji w starciach w Rortterdamie. Będą mieli więc tutaj wsparcie własnych kibiców, którzy pomogli już w pogromie Chin 3:0. Było to trzecie zwycięstwo spośród pięciu spotkań rozegranych w całej edycji, w tym roku. Dotychczas przegrali tylko z USA i Argentyną. Przeciwko biało-czerwonym nie grało im się w ostatnich latach zbyt dobrze i przegrali ostatnie pięć pojedynków. Niemniej jednak na pewno nie będą w tym roku tak łątwym rywalem.

Polska – Holandia: typy

1.60

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

Spodziewam się w tym starciu lepszych okresów Holendrów, którzy będą niesieni dopingiem swoich kibiców. Polska często traci sety w fazie grupowej, poprzez wprowadzenie zmienników, przez naszego trenera. Moim zdaniem ciężko będzie Polako wygrać tutaj w trzech partiach, dlatego typuję powyżej 305 seta.

Liga Narodów 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

W Japonii zabrakło naszych kluczowych zawodników, ale dziś już wiemy, że w Rotterdamie ich zobaczymy. Do Holandii udał się bowiem Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz czy Tomasz Fornal. Do tego wraca wieloletni lider naszej reprezentacji, czyli Bartosz Kurek. Kadra Polski na mecze w Rotterdamie:

 - rozgrywający: Jan Firlej, Grzegorz Łomacz;
- przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk;
- środkowi: Sebastian Adamczyk, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Urbanowicz;
- atakujący: Dawid Dulski, Bartosz Kurek;
- libero: Kamil Szymura, Paweł Zatorski.

Polska – Holandia: transmisja

Czwartkowy mecz pomiędzy Polską a Holandią, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów, odbędzie się 22 czerwca 20:00. na hali w Rotterdamie. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport, TVP 1 i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy