Polska – Brazylia: typy, kursy, zapowiedź | 07.07 Liga Narodów

Wojciech Sikora

06 lipca 2023

Polska siatkówka, Liga Narodów mężczyzn

Polska zaczęła zmagania w Pasay City (Filipiny) od zwycięstwa, choć nie przyszło ono łatwo. Słowenia postawiła bardzo silne warunki w dwóch pierwszych setach, więc nasza reprezentacja musiała odrabiać. Po raz piąty biało-czerwoni wygrali mecz w tej edycji Ligi Narodów, wynikiem 3:2. Przed Polakami jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem czeka ich teraz starcie z Brazylią. Jak wypadną tym razem? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Brazylia. 

Polska – Brazylia: zapowiedź

Turnieje w Japonii, jaki Holandii to już historia i faza grupowa siatkarskiej Ligi Narodów 2023, wchodzi w decydującą fazę. Tym razem nasza kadra uda się do Pasay City na Filipinach, gdzie zmierzą się kolejno ze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią. Choć nasza reprezentacja wcale nie musi martwić się o miejsce w finałowej imprezie w Gdańsku, to jednak każda porażka z niżej notowaną reprezentacją, może popsuć nam punktacją w światowym rankingu. Po ośmiu spotkaniach nasza reprezentacja zajmuje 6. miejsce, mimo  że wygrała 6 spotkań. Pierwsze starcie w Pasay Polsk rozpoczęła od powrotu od stanu 0:2, co końcowo się udało. Ten wynik jednak dał nam tylko 2 z trzech punktów.

 

Przed nami mecz z Brazylią, która ma już za sobą dziesięć spotkań i zajmują aktualnie trzecie miejsce. Za sobą mają już w tym tygodniu dwa pojedynki i pierwszy z nich przegrali, przeciwko Włochom. W kolejnym jednak zdominowali Holandię i wygrali 3:0. Z Polską jednak nie mają zbyty dobrych wspomnień w ostatnim czasie. W ubiegłym roku przegrali z nami w Lidze Narodów i na Mistrzostwach Świata. 

Polska – Brazylia: kursy bukmacherskie

Według bukmacherów, jak i analityków, w tym meczu nie ma wyraźnie wskazanego faworyta. Na naszą drużynę przelicznik w przypadku wygranej wynosi 1.95. Z kolei po stronie Brazylii eksperci oszacowali kurs na wygraną na poziomie 1,80. Warto spojrzeć też na zakłady na sumę setów, ponieważ na powyżej 3.5 można znaleźć kurs 1.45 

Polska – Brazylia: typy

1.42

POWYŻEJ 3.5 SETA

betfan

Obie reprezentacje bez wątpienia są w bardzo dobrej dyspozycji i znajdują się obecnie w światowej czołówce. Polska w tym meczu jest faworytem, choć moim zdaniem nie grają oni w tej edycji na 100%, a sam trener często eksperymentuje w trakcie meczu. Moim zdaniem najlepiej w tym przypadku wybrać zakład na powyżej 3,5 seta, tym bardziej że tak właśnie kończyły się cztery z pięciu ostatnich spotkań. Typuję więc co najmniej 4 sety.

Liga Narodów 2023: Kadra Polski, kogo zabrakło?

W Holandii mogliśmy oglądać praktycznie najmocniejszy skład naszej reprezentacji, który wypadł całkiem nieźle. Na Filipnach jednak trener Nkola Grbic, postanowił zabrać graczy, którzy nie mieli okazji się jeszcze wykazać w kadrze, w tym roku. Są to  Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Popiwczak, Marcin Janusz, do nich  dołącza także Kamil Semeniuk. Kadra Polski na mecze w Pasay:

- rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz;
- przyjmujący: Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka;
- środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Karol Urbanowicz;
- atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;
- libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

Polska – Brazylia: transmisja

Piątkowy mecz pomiędzy Polską a Brazylią, w ramach rundy grupowej Ligi Narodów, odbędzie się 7 lipca o godzinie 05:00. na hali w Pasay. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport, TVP 1 i TVP Sport. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy