Pobierz aplikację betfan na telefon
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław: Typy, kursy, zapowiedź 05.02. Ekstraklasa

Oba zespoły nie wygrały swojego pierwszego meczu po powrocie z zimowych przygotowań zatem mogą czuć niedosyt i rozczarowanie. A te większe raczej jest w Szczecinie niż we Wrocławiu. A to dlatego, że Pogoń zremisowała mecz, mimo że strzeliła aż 3 bramki na wyjeździe. Z kolei Śląsk Wrocław stracił aż 3 bramki w meczu na własnym stadionie w Derbach Dolnego Śląska i od porażki zaczął rundę wiosenną. Ciekawostką jest fakt, że w meczach tych zespołów goście w ogóle nie wygrywają. Ostatni raz gdy w meczu tych drużyn wygrała drużyna gości miał miejsce w 2016 roku, wtedy to w Szczecinie Śląsk wygrał (2:0). Czy historia się powtórzy?  Zapraszam na krótką zapowiedź i typy do meczu Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław. 

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław – zapowiedź meczu

W rywalizacji Pogoni ze Śląskiem dawno nie mieliśmy sytuacji, w której to goście opuszczali stadion z podniesionymi głowami po zwycięstwie. Od 2016 roku w rywalizacji bezpośredniej tych zespołów zawsze wygrywa gospodarz lub zespoły dzielą się punktami. Bardzo mało wskazuje na to, że ta mała tradycja zostanie w niedziele przerwana.

W Szczecinie mogą uchodzić za twierdzę nie do zdobycia. Prawie. Tylko jednej drużynie udało się pokonać Pogoń na ich obiekcie i było to w ostatniej kolejce rundy jesiennej – wtedy to Podolski strzałem z za połowy boiska pogonił gospodarzy i wygrał mecz Górnikowi (4:1). Mimo, że

Śląsk Wrocław w ostatnich latach nie wypadał jakoś nadzwyczajnie dobrze w delegacjach to jednak ich 5 ostatnich wyjazdów przyniosło zespołowi z Wrocławia więcej dobrego niż złego (3 zwycięstwa, 2 porażki).

 

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław - Typy

Typy Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław

W tym meczu raczej obędzie się bez niespodzianek, aczkolwiek wiadomo zawsze trzeba brać na nie poprawkę. W każdym razie Śląsk Wrocław nie ma zbyt silnej marki na wyjazdach, bardzo często tam przegrywa i wraca do domu z pustymi rękami. Wyjazd do Szczecina będzie trudny z kilku powodów, między innymi dlatego, że Pogoń gra o zupełnie inne cele niż goście i to gospodarze od początku meczu zaatakują Śląsk Wrocław.

1.74

POGOŃ WYGRA

betfan

 

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław - gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, na żywo

Niedzielny mecz Ekstraklasy między Pogonią Szczecin, a Śląskiem Wrocław odbędzie się 5. lutego na Stadionie Miejskim w Szczecinie. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na Canal+ Sport. Mecz można obejrzeć także w aplikacji i na internetowej Canal+ Online.

  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!