PLUSLIGA: ZAPOWIEDŹ I TYPY 2. KOLEJKI

Adrian Wantowski

08 października 2021

PlusLiga – Siatkarze Asseco Resovia podczas meczu

PlusLiga przyspiesza tempo i już dziś rozpocznie się druga kolejka sezonu 2021/22. Na inaugurację ponownie wystąpi drużyna mistrzów Polski, czyli Jastrzębski Węgiel. Ich rywalem będzie Stal Nysa. Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem tej serii wydaje się pojedynek GKS-u Katowice z Asseco Resovią. Pierwsi po bardzo dobrym meczu pokonali Trefla Gdańsk, natomiast ekipa z Rzeszowa dość gładko poradziła sobie na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. 

Terminarz i plan transmisji meczów 2. kolejki PlusLigi:

08.10.2021: Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
08.10.2021: Projekt Warszawa – Cuprum Lubin (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
09.10.2021: Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
09.10.2021: GKS Katowice – Asseco Resovia (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
09.10.2021: MKS Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
10.10.2021: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
10.10.2021: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra).

PlusLiga: Projekt Warszawa – Cuprum Lubin

Projekt po pierwszej serii spotkań jest liderem. Stołeczna ekipa bez problemów poradziła sobie na wyjeździe z Czarnymi Radom. Mecz trwał tylko trzy sety, ale mimo to Dusan Petkovic i Bartosz Kwolek bardzo dobrze zapunktowali i prezentowali wysoki poziom. Serbski atakujący i polski przyjmujący stanowią o sile ekipy Andrei Anastasiego. Cuprum postawił się natomiast Skrze Bełchatów. Przegrał 1:3, ale w czwartym secie miał nawet piłkę setową na tie-breaka. Początek mieli bardzo słaby, ale z biegiem czasu szło im coraz lepiej. Drużyna z Warszawy jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Biorąc pod uwagę wyniki z pierwszej kolejki i poprzednie mecze pomiędzy nimi uznałem, że najciekawszym typem będzie prowadzenie Projektu po dwóch setach.

TYP: WYNIK 2:0 PO DWÓCH SETACH, KURS 1.48 W OFERCIE BETFAN

PlusLiga: GKS Katowice – Asseco Resovia

Obie drużyny udanie rozpoczęły sezon 2021/22. GKS Katowice niespodziewanie pokonał faworyzowanego Trefla Gdańsk w pięciu setach. Mecz miał dramatyczny przebieg. Dwa pierwsze sety gładko wygrali gospodarze, później sytuacja się odwróciła i podopieczni Michała Winiarskiego doprowadzili do tie-breaka. Ostatecznie to gospodarze byli górą, mimo że mało kto zakładał taki scenariusz. Asseco natomiast zgodnie z planem poradziło sobie z Indykpolem AZS. Może nawet łatwiej niż niektórzy przypuszczali. Blok rzeszowskiej drużyny nie dawał się rozpędzić gospodarzom tamtego meczu. Resovia zamknęła mecz w trzech setach. Ostatnie dwa mecze tych drużyn w Katowicach kończyły się w pięciu setach. Podobnie może być i tym razem, ponieważ GKS udowodnił już, że może popsuć sporo krwi faworytom.

TYP: POWYŻEJ 3.5 SETA, KURS 1.96 W OFERCIE BETFAN

PlusLiga: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta

Trefla Gdańsk nie rozpoczął udanie tego sezonu. Porażka z GKS Katowice przyszła niespodziewanie, ale już dała o sobie znać. Gdańskie Lwy na pewno będą robiły wszystko, żeby we własnej hali zamazać fatalny obraz, który pozostał po pierwszym meczu. Dwie porażki z rzędu na inaugurację byłyby dużym ciosem dla gospodarzy. Aluron natomiast nie bez większych problemów pokonał Ślepsk Suwałki. Sety były bardzo wyrównane, a o ich ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały końcówki. Drużyna z Zawiercia była w tym aspekcie lepsza i wygrała ostatecznie 3:1. Duża w tym zasługa Urosa Kovacevicia, który zdobył w tamtym meczu aż 25 punktów. To właśnie od jego formy mogą zależeć wyniki Warty w tym sezonie. Moim zdaniem Gdańsk musi pokazać, że mecz w Katowicach był wypadkiem przy pracy i pokonać Aluron.

TYP: TREFL GDAŃSK WYGRA MECZ, KURS 3.10 W OFERCIE BETFAN

 

Autor tekstu

Najnowsze wpisy