Pobierz aplikację betfan na telefon
Planica 7: zapowiedź piątkowego konkursu 25.03
Planica 7 to zwięczenie sezonu 2021/22, który obfitował w wiele imprez. Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Igrzyska Olimpijskie, Raw Air, Mistrzostwa Świata w lotach, a teraz Planica 7 to tytuły, które były do zdobycia w tym sezonie. Wciąż trwa walka o Kryształową Kulę, ale być może jej kwestia rozstrzygnie się już w piątek. Ryoyu Kobayashi ma 66 punktów przewagi i jeśli jutro zdobędzie o 34 pkt więcej niż Karl Geiger, to zostanie oficjalnym triumfatorem Pucharu Świata. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Program zawodów i plan transmisji:  Piątek 25.03
13:00 seria próbna 
14:00 konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl) 

Planica 7: konkurs indywidualny – zapowiedź

Ostatnie trzy dni ze skokami narciarskimi sezonu 2021/22 przed nami. Piątek przyniesie przedostatni konkurs indywidualny. Wciąż trwa walka o trzy trofea. O to zdecydowanie cenniejsze walczą Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi. Któryś z nich w niedzielę odbierze Kryształową Kulę i zapisze się w historii skoków. Dodatkowo skoczkowie walczą o małą Kryształową Kulę za loty narciarskie, tutaj w grze są cztery nazwiska – Stefan Kraft, Timi Zajc, Ziga Jelar i Piotr Żyła oraz o wygraną w turnieju Planica 7, do której zalicza się wszystkie oceniane serie podczas weekendu na Letalnicy, czyli kwalifikacje, cztery serie konkursów indywidualnych i dwie konkursu drużynowego.

System zliczania punktacji w tym turnieju jest mocno niedopracowany, ponieważ w niedzielnym konkursie indywidualnym udział bierze jedynie trzydziestu najlepszych skoczków sezonu, a w drużynie może wystąpić tylko czterech skoczków z danego kraju. Takie sytuacje automatycznie wykluczają wielu skoczków z walki o wysokie miejsca w tym turnieju.

Kwalifikacje wygrał Anze Lanisek, który wyprzedził swojego rodaka Timiego Zajca oraz Norwega Johanna Andre Forfanga. Tuż za czołową trójką była dwójka Polaków. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Dawid Kubacki był piąty. Do konkursu awansowali wszyscy pozostali skoczkowie. Andrzej Stękała był 20, Jakub Wolny 22, a Piotr Żyła 25. Do kwalifikacji nie przystąpił Paweł Wąsek, który miał problemy podczas skoku treningowego i trener zdecydował, że Polak nie będzie więcej skakał w Słowenii.

Najdalej w kwalifikacjach wylądował Halvor Egner Granerud, który uzyskał 240,5 metra. Organizatorzy zapowiadali, że w ten weekend może paść rekord skoczni, który obecnie należy do Ryoyu Kobayashiego i wynosi 252 metry. Słowa to jedno, a czyny to drugie. Biorąc pod uwagę, że jury bardzo zapobiegawczo obchodziło się z belką, to trudno spodziewać się, że pozwolą jutro skoczkom na bardzo dalekie loty.

Planica 7: typy


Timi Zajc – Peter Prevc


1.30

WYŻEJ ZAJC

betfan

  Timi Zajc prezentuje kosmiczną formę w lotach narciarskich. Wydaje się, być najlepszym lotnikiem w tym sezonie, mimo że nie zdobył tytułu na imprezie mistrzowskiej, był wicemistrzem świata. Jednak w Vikersund latał najdalej i często lądował tak daleko, że nie był w stanie wylądować z telemarkiem i tracił na notach, więc w Norwegii był drugi. Oberstdorf przyniósł dwa miejsca na podium. Sobota to była trzecia pozycja, a niedziela to drugie zwycięstwo w karierze. Poprzednie trzy lata temu również odniósł na mamucie w Niemczech. Zajc jest głównym faworytem do wygrania małej Kryształowej Kuli za loty narciarskie.

Karl Geiger – Ryoyu Kobayashi


2.05

WYŻEJ KOBAYASHI

betfan

Rywalizacja tej dwójki z obecnego sezonu przejdzie do historii z wielu względów, ale przede wszystkim zapamiętani zostaną z rywalizacji o Kryształową Kulę. Na treningu lepiej poradził sobie Niemiec, natomiast kwalifikacje to już lepsza próba Japończyka, który jest rekordzistą skoczni w Planicy. Myślę, że w piątek lepszy będzie Kobayashi i powiększy przewagę. Trudno będzie któremuś z nich stanąć na podium, ponieważ tutaj Słoweńcy, Norwegowie, Stefan Kraft i Polacy mają dużo do powiedzenia, więc rywalizacja jest wyrównana. Ryoyu raczej oficjalnie nie zapewni sobie w piątek triumfu, ale bardzo się do niego przybliży.  
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!