Pekin 2022: zapowiedź skoków, program, analiza, składy 06.02

Adrian Wantowski

05 lutego 2022

Pekin 2022 – Kamil Stoch

Pekin 2022 przyniesie jutro walkę o pierwsze medale w skokach narciarskich mężczyzn. Polacy wystąpią w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Kwalifikacje pokazały moc Norwegów. Marius Lindvik był najlepszy, drugie miejsce zajął Johansson, a trzeci był Piotr Żyła. Ponownie bez szału zaprezentowali się liderzy reprezentacji Niemiec, Karl Geiger był 9, a Markus Eisenbichler 23. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Pekin 2022: terminarz i plan transmisji

Niedziela, 06.02:
11:00 – seria próbna (TVP 1, Eurosport w Player.pl)
12:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Player.pl)

Pekin 2022: zapowiedź konkursu indywidualnego 

Już jutro poznamy pierwszych medalistów w skokach narciarskich. Faworytami są Norwegowie (Lindvik, Johansson, Granerud), Austriacy (Fettner, Kraft, Huber), Niemcy (Geiger, Eisenbichler) i oczywiście Ryoyu Kobayashi. Liczymy na dobre starty Polaków przede wszystkim Kamila Stocha i Piotra Żyły. Niemcy bardzo słabo radzili sobie w treningach. Ani Geiger, ani Eisenbichler nie byli w stanie powalczyć o wysokie lokaty. Lider PŚ poprawił się trochę w kwalifikacjach, które ukończył na 9. miejscu. Słabo spisuje się też Anze Lanisek, który nie może wstrzelić się na skoczni normalnej w Pekinie. Powoli rytm łapie Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał serię próbną i zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach, tam najlepszy był Lindvik, drugi Johansson, trzeci Żyła, piąty Kraft i szósty Fettner.

Nieco gorzej spisali się rewelacyjni w poprzednich dniach Rosjanie. Klimov zajął 14. miejsce, natomiast Sadreev był 18. Dobrą formę pokazali Szwajcarzy. Gregor Deschwanden był 7., 12. Simon Amman, 20. Killian Peier, a 25. Dominik Peter. Niespodziewanie bardzo dobrze radzi sobie Antti Aalto, który miał bardzo słaby sezon. Fin zajął 7. miejsce w serii próbnej i 8. w kwalifikacjach.

Liczymy na dobry występ Polaków, którzy w Pekinie skaczą lepiej niż w całym sezonie. Kamil Stoch i Piotr Żyła zajmowali już miejsca w czołowej „3”, a Dawid Kubacki potrafił znaleźć się w „10”. Pamiętając, że nasi zawodnicy w przeszłości potrafili, mobilizować się na główne zawody, to możemy liczyć na walkę o czołowe lokaty.

Pekin 2022: lista startowa 

1. Casey Larson (USA)
2. Kevin Maltsev (EST)
3. Yevhen Marusiak (UKR)
4. Sergey tkaczenko (KAZ)
5. Andrei Feldorean (ROM)
6. Cestmir Kozisek (CZE)
7. Patrick Gąsienica (USA)
8 Kevin Bickner (USA)
9. Daniel Andrei Cacina (ROM)
10. Danił Vassilyev (KAZ)

11. Matthew Soukup (CAN)
12. Fatih Arda Ipcioglu (TUR)
13. Stefan Hula (POL) 
14. Roman Koudelka (CZE)
15. Giovanni Bresadola (ITA)
16. Mikhail Nazarov (RUS)
17. Decker Dean (USA)
18. Antti Aalto (FIN)
19. Mackenzie Boyd-Clowes (CAN)
20. Artti Aigro (EST)

21. Dominik Peter (SUI)
22. Roman Trofimov (RUS)
23. Vladimir Zografski (BUL)
24. Simon Amman (SUI)
25. Dawid Kubacki (POL)
26. Danił Sadreev (RUS)
27. Evgenii Klimov (RUS)
28. Junshiro Kobayshi (JAP)
29. Gregor Deschwanden (SUI)
30. Naoki Nakamura (JAP)

31. Piotr Żyła (POL)
32. Kamil Stoch (POL)
33. Peter Prevc (SLO)
34. Manuel Fettner (AUT)
35. Constantin Schmid (GER)
36. Stephan Leyhe (GER)
37. Lovro Kos (SLO)
38. Yukiya Sato (JAP)
39. Timi Zajc (SLO)
40. Robert Johansson (NOR)

41. Killian Peier (SUI)
42. Daniel Huber (AUT)
43. Stefan Kraft (AUT)
44. Jan Hoerl (AUT)
45. Markus Eisenbichler (GER)
46. Anze Lanisek (SLO)
47. Marius Lindvik (NOR)
48. Halvor Egner Granerud (NOR)
49. Ryoyu Kobayashi (JAP)
50. Karl Geiger (GER)

Pekin 2022: typy

Kamil Stoch zajmie miejsce w TOP 10 kurs 1.65 w ofercie BETFAN

Kamil Stoch pokazywał podczas treningów, że jest w stanie walczyć z najlepszymi i notować dobre odległości. Myślę, że jutro zobaczymy bardzo dobrą wersję naszego mistrza, który nie ma na sobie presji, a będzie mógł udowodnić swoją wartość.

Marius Lindvik – Karl Geiger, typ: wyżej Lindvik kurs 1.57 w ofercie BETFAN 

Lindvik wygrał kwalifikacje, w treningach radził sobie solidnie, może nie było jakiegoś błysku, ale skoki wydawały się dobre i myślę, że Norweg jest jednym z głównych kandydatów do medalu. Geiger bardzo słabo skakał w czwartek i piątek. Nieco lepiej szło mu w sobotę, ale to wciąż nie były próby, które mogą dawać szansę na walkę o podium.

Piotr Żyła – Dawid Kubacki, typ: wyżej Żyła kurs 1.35 w ofercie BETFAN 

Piotrek zdecydowanie lepiej radził sobie od Dawida podczas tych trzech dni, które mieli skoczkowie na przygotowania przed konkursem indywidualnym. Żyła kilka razy znalazł się w czołowej „10”, był na podium podczas treningu oraz w kwalifikacjach. Kubacki radził sobie solidnie, ale nie oddał żadnego skoku, w którym byłby błysk, dlatego myślę, że to Żyła wywalczy wyższe miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: terminarz, zapowiedź, starty Polaków 06.02

Autor tekstu

Najnowsze wpisy