Pobierz aplikację betfan na telefon
Next Gen Finals 2022 – typy, zapowiedź, kursy | 09.11
Nim udamy się do Turynu na ATP Finals, czeka nas najpierw tydzień z Next Gen Finals. Ośmiu najlepszy zawodników młodego pokolenia zmierzy się w Mediolanie. W zeszłym roku to Carlos Alcaraz nie pozosawił nikomu złudzeń i zwyciężyl w tym turnieju. W tym roku mamy kilka nowych twarzy, choć nie zabrakło chociażby Lorenzo Musettiego, czy Brandona Nakashimy. Kto w tym roku sięgnie po tytuł? Zapraszam na zapowiedż i typy kilku meczów drugiej rundy grupowej.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Next Gen Finals 2022: Jak rozgrywane są mecze?

Formuła turnieju i rozgrywania meczów podczas ATP Next Gen Finals różni się od pozostałych. Tenisiści podzieleni są na dwie grupy, po czterech zawodników. Mecze w grupie rozgrywane są systemem każdy z każdym, czyli zawodnik zagra minimum trzy spotkania. Dwóch najlepszych tenisistów uzyskuje awans do półfinału. Gra się do trzech wygranych setów, ale one nie toczą się w taki sposób, jak podczas normalnych turniejów. Tutaj gra się do czterech wygranych gemów, a więc są skrócone. Przy stanie 3:3 rozgrywa się tie-breaka, który decyduje o losach partii. Gemów nie rozgrywa się na przewagi, jeśli mamy wynik 40:40, to rozgrywa się decydujący punkt.

Next Gen Finals 2022: Brandon Nakashima – Jiri Lehecka (09.11, 15:30): Zapowiedź, typy

1.90

JIRI LEHECKA

WYGRA Z HANDICAPEM +1,5

betfan

Nakashima swoje pierwsze starcie w tym roku na pewno nie może uznać za udane, mimo wygranej musiał rozegrać aż pięć setów, a w tym trzy tie beaki. Duży problem miał Amerykanin z serwisem Włocha Matteo Arnaldiego. W drugij rundzie zmierzy się z Jiri Lehecką, który odprawił w trzech setach innego gospodarza Francesco Passaro. Czech również operuje świetnym serwisem, a i w wymianach zaskakiwał wieloma uderzeniami kończącymi. Myślę, że to starcie może wygrać właśnie Lehecka, jednak zagram handicap +1,5, gdyby znów mieli rozegrać mecz na pełnym dystansie.

Next Gen Finals 2022: Jack Draper - Chun Hain Tseng  (09.11, 19:30): Zapowiedź, typy

1.86

JACK DRAPER

WYGRA 3:0

betfan

Kompletenie nie pomyśli Jacka Drapera, odbył się jego pierwszy mecz z Dominiciem Strickererm. Brytyjczyk przegrał zaskakująco aż 0:3, jednak wszystkie sety kończyły się tie breakiem, co wskazuje na świetny serwis obu panów. Z pewnością z takim serwisem będzie miał problem kolejny rywal Jacka, Chun Hain Tseng. Tajwańczyk przed tym turniejem nie miał najlepszych wyników, ale i tu w pierwszej rundzie przegrał 0:3 z Lorenzo Musettim, kończąc kazdy set 2:4. Uważam, że Draper to o wiele wyższy poziom od swojego przeciwnika, a po porazće w pierwszej rundzie, musi nadrobić dobrym wynikiem w tym spotkaniu. Stawiam, że Draper wygra 3:0.

Next Gen Finals 2022: Transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Next Gen Finals 2022 można oglądać na kanale Polsat Sport, lub w aplikacji Polsat Box Go, przez cały tydzień.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!