Pobierz aplikację betfan na telefon
Next Gen Finals 2022 – PÓŁFINAŁY: typy, zapowiedź, kursy | 11.11
Z ośmiu najlepszych zawodników młodego pokolenia, pozostało już tylko czterech w rywalizacji w Mediolanie, w ramach Next Gen Finals. Czekają nas dziś pojedynki półfinałowe. W zeszłym roku to Carlos Alcaraz nie pozostawił nikomu złudzeń i zwyciężył w tym turnieju. W tym roku mamy kilka nowych twarzy, choć nie zabrakło chociażby Lorenzo Musettiego, czy Brandona Nakashimy. Kto w tym roku sięgnie po tytuł? Zapraszam na zapowiedź i typy kilku meczów półfinałowych.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Next Gen Finals 2022: Jak rozgrywane są mecze?

Formuła turnieju i rozgrywania meczów podczas ATP Next Gen Finals różni się od pozostałych. Tenisiści podzieleni są na dwie grupy, po czterech zawodników. Mecze w grupie rozgrywane są systemem każdy z każdym, czyli zawodnik zagra minimum trzy spotkania. Dwóch najlepszych tenisistów uzyskuje awans do półfinału. Gra się do trzech wygranych setów, ale one nie toczą się w taki sposób, jak podczas normalnych turniejów. Tutaj gra się do czterech wygranych gemów, a więc są skrócone. Przy stanie 3:3 rozgrywa się tie-breaka, który decyduje o losach partii. Gemów nie rozgrywa się na przewagi, jeśli mamy wynik 40:40, to rozgrywa się decydujący punkt.

Next Gen Finals 2022: Dominic Stricker – Jiri Lehecka (11.11, 19:00): Zapowiedź, typy

1.43

STRICKER WYGRA

betfan

Stricker kompletnie zdeklasował rywali w fazie grupowej, rozbił wszystkich trzech rywali, oddając zaledwie dwa sety w dość mocnym pojedynku z Lorenzo Museettim. W tamtym pojedynku zabrakło skupienia stąd po wygraniu dwóch setów, nagle stracił dwa kolejne. Lehecka o awans musiał walczyć to samego końca, ale przypieczętował go bardzo wyraźnie wygrywając z Arnaldim 3:0.  Zawodnicy spotkali się raz i to na kompletnie innej nawierzchni, bo na trawie w Halle. Tam lepszy po trzech setach okazał się Szwajcar. W tym turnieju póki co Dominic wygląda świetnie, przede wszystkim na serwisie, ale i w wymianach radzi sobie świetnie, a ostatecznie to on lepiej wytrzymuje presję w tie breakach. Myślę, że powinien wygrać to starcie.

Next Gen Finals 2022: Brandon Nakashima - Jack Draper  (11.11, 21:00): Zapowiedź, typy

1.63

DRAPER WYGRA

betfan

Ciekawsze spotkanie szykuje nam się w drugim półfinale, gdzie zmierzy się Brandon Nakashima z Jackiem Draperem. Mimo, że Amerykanin wygrał wszystkie trzy starcia, z czego dwa ostatnie pewnie, to w pierwszym gdzie musiał rozegrać pełny dystans z Arnaldim. Następne dwa mecze wygrywał już pewnie 3:0. Draper pierwsze spotkanie przegrał, nie wygrywając nawet seta i przegrał wszystkie trzy tie breaki z Strickerem. Kolejne dwa mecze były już pod jego dyktando, zwłaszcza w starciu z Lorenzo Musettim zaskoczył wygrywając 3:0. To starcie faktycznie pokazało prawdziwe umiejętności Brytyjczyka i wydaje mi się, że to on zagra w finale.

Next Gen Finals 2022: Transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Next Gen Finals 2022 można oglądać na kanale Polsat Sport, lub w aplikacji Polsat Box Go, przez cały tydzień.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!