To wydarzyło się naprawdę! Niesamowite mecze Liverpoolu z Manchesterem United

Historia spotkań Liverpoolu z Manchesterem United jest niezwykle bogata. Są to jedne z najbardziej elektryzujących derbów na całym świecie. Jeżeli ktoś urodził się w latach 40-50 w Manchesterze United albo Liverpoolu, to nabywał gen nienawiści do największego rywala. To właśnie Manchester United i Liverpool najwięcej razy wygrali ligę angielską, a walka o tytuł odbywa się od wielu lat. Sprawdź jakie były naszym zdaniem najlepsze mecze Manchesteru United z Liverpoolem

Jeżeli nie masz jeszcze konta w BETFAN to możesz zarejestrować się z kodem SPORTBETFAN i odebrać dodatkowe 250 zł na start za minimum jednego gola w meczu Manchesteru United z Liverpoolem! Sprawdź promocję, klikając w banner ->

Liverpool 3-3 Manchester United – styczeń 1994

Liverpool znany jest ze swoich comebacków i co prawda ten z finału Ligi Mistrzów z Milanem został nieco bardziej zapamiętany, ale w styczniu w sezonie 1993/1994 również dokonał niemożliwego. The Reds przegrywali z Manchesterem United – obrońcami tytułu 0:3 po 24 minutach. Zdawało się, że wszystko jest już przesądzone.  Dla Czerwonych Diabłów strzelali Bruce, Giggs i Irwin. Liverpool wziął się jednak za odrabianie strat i już w 25. minucie było 1:3 po bramce Clougha. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:3. Wynik rywalizacji w 79. minucie ustalił Neil Ruddock, wieńcząc znakomity comeback.

Liverpool 2-3 Manchester United – wrzesień 1999

To był jeden z najdziwniejszych meczów Liverpoolu z Manchesterem United. The Reds zdobyli pięć goli, ale finalnie przegrali spotkanie. Jeden z najbardziej znanych piłkarzy w historii trafił do własnej bramki i to nie raz, tylko dwa! Antybohaterem tego meczu okazał się jeden z najbardziej znanych zawodników Liverpool – Jamie Carragher. Manchester United w sezonie 1999/2000 wygrał ligę angielską z przewagą aż 18 punktów nad Arsenalem.

Manchester United 1-4 Liverpool – marzec 2009

Im bliżej obecnych lat, tym przewaga Liverpoolu nad Manchesterem United robiła się wyraźniejsza. Przekonali się o tym kibice Czerwonych Diabłów zgromadzeni w 2009 roku na Old Trafford. Przed spotkaniem Manchester United miał 10 punktów przewagi nad Liverpoolem, a tytuł wydawał się na wyciągnięcie ręki. Kibice upewnili się w tym stwierdzeniu już w 23. minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Liverpool odwrócił losy rywalizacji, a Manchester United został upokorzony na Old Trafford. The Reds triumfowali 4:1. Czerwone Diabły zdobyły mimo to mistrzostwo Anglii, ale na koniec sezonu ich przewaga stopniała do czterech punktów.

Manchester United 3:2 Liverpool – wrzesień 2010

We wrześniu 2010 roku byliśmy świadkami jednego z najlepszych indywidualnych występów w historii spotkań Manchesteru United z Liverpoolem. Hat-tricka zdobył wówczas Dimitar Berbatov. Bułgar popisał się dubletem w pierwszej połowie, a do przerwy Czerwone Diabły prowadziły 2:0. W drugiej odsłonie rywalizacji za odrabianie strat wziął się Liverpool. The Reds po dwóch golach Gerrarda wyrównali stan rywalizacji. W końcówce meczu niesamowity Bułgar dołożył trzeciego gola i dzięki hat-trickowi, Manchester United wygrał 3:2. W sezonie 2010/2011 Czerwone Diabły zdobyły mistrzostwo Anglii.

Liverpool 7:0 Manchester United – marzec 2023

Niedawno obchodziliśmy rocznicę najwyższej wygranej w historii spotkań między Liverpoolem, a Manchesterem United. The Reds w marcu 2023 roku wygrali 7:0. Choć dla podopiecznych Jurgena Kloppa nie była to zbyt udana kampania, to zapisali się w historii właśnie tym zwycięstwem. Po pierwszej połowie było 1:0. Dopiero w 43. minucie do siatki trafił Gakpo. Nic nie zapowiadało aż takiego lania. Druga połowa była niemalże idealna w wykonaniu Liverpoolu, prawie każdy celny strzał kończył się golem. Jedno trafienie dołożył Gakpo, a dubletem poszczycili się też Darwin Nunez i Mohamed Salah. Wynik rywalizacji zamknął Roberto Firmino.