Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ Katar 2022. Grupa A: Terminarz, wyniki, tabela, typy

MŚ Katar 2022 rozpoczną się 20 listopada. W pierwszym meczu zagrają dwie reprezentacje z grupy A. Katar będzie podejmował Ekwadoe. W tej grupie są także Senegal i Holandia. Spotkanie w tej grupie odbywać się będą na trzech stadionach, a ostatnią kolejkę reprezentacje rozegrają 29 listopada. Sprawdź terminarz, wyniki i skład grupy A, a także typy na poszczególne mecze i awanse.

MŚ Katar 2022: Terminarz i wyniki grupy A

REPREZENTACJE W GRUPIE A:

Ekwador 
Holandia
Katar 
Senegal

Mistrzostwa świata – MŚ Katar 2022 – dla grupy A rozpoczną się 20 listopada o godz. 17:00 polskiego czasu. Wtedy rozegrane zostanie pierwszy mecz fazy grupowej między Katarem a Ekwadorem. Oprócz tego starcia odbędzie się jeszcze pięć innych spotkań, a ostatnie zaplanowano na 29 listopada o godz. 16:00. Oto pełen terminarz i wyniki wszystkich meczów grupy A:

20 listopada, 17:00 Katar – Ekwador Al Bayt Stadium TVP
21 listopada, 17:00  Senegal – Holandia Al Thumama Stadium TVP
25 listopada, 14:00 Katar – Senegal Al Thurama Stadium TVP
25 listopada, 17:00 Holandia – Ekwador Khalifa International Stadium TVP
29 listopada, 16:00 Holandia – Katar Al Bayt Stadium TVP
29 listopada, 16:00 Ekwador – Senegal Khalifa International Stadium TVP

MŚ Katar 2022: Tabela

Faworytem grupy A jest Holandia – wicemistrz świata z 2010 roku. Wydaje się, że oprócz Oranje drugą najsilniejszą reprezentacją jest Senegal. Gospodarze turniejów nieraz jednak sprawiali niespodziankę, a więc nie skreślałbym Kataru. Natomiast Ekwador w trakcie eliminacji nie dał się raz pokonać takim potęgom jak Brazylia czy Argentyna. Dwie najlepsze drużyny awansują do 1/8 finału MŚ Katar 2022.

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
  Ekwador                
  Holandia                
  Katar                
  Senegal                
 1. Liczba punktów;
 2. Bilans bramkowy;
 3. Liczba goli strzelonych;
 4. Liczba punktów uzyskana w meczach bezpośrednich;
 5. Bilans bramek uzyskany w meczach bezpośrednich;
 6. Liczba goli strzelonych w meczach bezpośrednich;
 7. Klasyfikacja fair play z wszystkich meczów grupowych (ranking odnoszący się do jednego zawodnika):
  • Żółta kartka: –1 punkt,
  • Dwie żółte kartki: –3 punkty,
  • Czerwona kartka: –4 punkty,
  • Żółta i czerwona kartka: –5 punktów;
 8. Losowanie.

MISTRZOSTWA ŚWIATA: TYPY. KTO WYJDZIE Z GRUPY A?

Wydaje się, że faworytami do wyjścia z grupy są Holandia i Senegal. Oranje są jedną z najlepszych drużyn w Europie i mają w swoim składzie wielu klasowych zawodników. Senegal jest za to najlepszą reprezentacją w Afryce i trudno sobie wyobrazić, aby zabrakło tej drużyny w fazie pucharowej turnieju w Katarze. Poniżej przedstawiamy szanse i typy poszczególnych drużyn w grupie A podczas MŚ Katar 2022.

Szanse Holandii w MŚ. Typy

Awans Holandii z grupy A traktowany jest jako jej obowiązek, a kibice nie chcą nawet sobie wyobrażać innego scenariusza. Trudno jednak oczekiwać aby drużyna złożona z takich gwiazd jak De Jong, Van Dijk czy Depay nie znalazła się w fazie pucharowej. Kurs na to, że Holandia wyjdzie z grupy wynosi jedynie 1.12. W przypadku tej reprezentacji kibice mają nadzieję na końcowy triumf. O niego będzie bardzo trudno, ale nie jest to niemożliwe.

13.00

HOLANDIA

WYGRA MŚ

betfan

 

Szanse Senegalu w MŚ. Typy

Senegal jest na papierze drugą najsilniejszą reprezentacją w grupie A. Mistrzowie Afryki mają w swoim składzie wielu klasowych piłkarzy, a gwiazdą tej reprezentacji jest Sadio Mane. Na poprzednim mundialu Senegal nie awansował do fazy pucharowej kosztem Kolumbii i Japonii. Tym razem Lwy Terangi za cel minimum wyznaczają sobie wyjście z grupy. Patrząc na rywali w grupie A jest to bardzo możliwy do zrealizowania scenariusz.

1.72

SENEGAL

WYJDZIE Z GRUPY

betfan

 

Szanse Ekwadoru w MŚ. Typy

Ekwador ma już mniejsze szanse na wyjście z grupy. Dla tej drużyny każdy mecz będzie kluczowy, ponieważ nawet z Katarem trudno im będzie wygrać. Ekwador wydaje się odstawać od Senegalu, ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Mimo to uważam, że kraj ten nie znajdzie się w fazie pucharowej.

1.72

EKWADOR

NIE WYJDZIE Z GRUPY

betfan

 

Szanse Kataru w MŚ. Typy

Katar jest gospodarzem turnieju i byłoby to miłym akcentem, jakby tej drużynie udało się wyjść z grupy. Szanse na to są jednak bardzo nikłe, a kurs na takie zdarzenie wynosi aż 5.30. Do tej pory Katar potrafił wygrać z reprezentacjami pokroju Iraku, Omanu czy Bułgarii, a w starciu z Irlandią czy Serbią przegrał już 0:4. Uważam, że gospodarze turnieju będą przysłowiowymi chłopcami do bicia w grupie A, a strata punktów przez którąkolwiek reprezentację w starciu z Katarem, może być uznana za niespodziankę.

1.12

KATAR

NIE WYJDZIE Z GRUPY

betfan

 

MŚ 2022: STADIONY GRUPY A

Mecze grupy A będą rozegrane na trzech stadionach. Jedynie Holandia zagra każde spotkanie na innym obiekcie. Poniżej przedstawiamy miejsca, gdzie zagrają poszczególne reprezentacje w danych kolejkach.

Holandia:

 1. mecz (Senegal): Al Thurama Stadium
 2. mecz (Ekwador): Khalifa International Stadium
 3. mecz (Katar): Al Bayt Stadium

Senegal:

 1. mecz (Holandia): Al Thurama Stadium
 2. mecz (Katar): Al Thurama Stadium
 3. mecz (Ekwador): Khalifa International Stadium

Ekwador:

 1. mecz (Katar): Al Bayt Stadium
 2. mecz (Holandia): Khalifa International Stadium
 3. mecz (Senegal): Khalifa International Stadium

Katar:

 1. mecz (Ekwador): Al Bayt Stadium
 2. mecz (Senegal): Al Thurama Stadium
 3. mecz (Holandia): Al Bayt Stadium

MISTRZOSTWA ŚWIATA 2022. GRUPA A: TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wszystkie mecze mistrzostw świata w piłce nożnej będą transmitowane w Polsce w Telewizji Polskiej. Wszystkie spotkania reprezentacji Polski będą transmitowane w otwartym paśmie, a także w internecie na stronie sport.tvp.pl.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!