Pobierz aplikację betfan na telefon
MŚ Katar 2022: Ekwador – skład kadry, gwiazdy, trener, typy, historia

Ekwador awansował na mistrzostwa świata z czwartego miejsca w grupie eliminacyjnej Ameryki Południowej. Reprezentacja Ekwadoru dotychczas trzykrotnie brała udział w mistrzostwach świata. Tym razem Żółci trafili do grupy A wraz z Katarem, Holandią oraz Senegalem. Zapraszam na przedstawienie kadry, gwiazd i trenera reprezentacji Ekwadoru oraz ich szans na mundialu.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

MŚ Katar 2022: Kadra Ekwadoru na mistrzostwa świata

Każda z reprezentacji zakwalifikowanych do mistrzostw świata mogła zabrać kadrę składającą się z 26 piłkarzy. Finałowa lista powinna zostać ogłoszona maksymalnie do 13 listopada, czyli na 8 dni przed startem mundialu lub w uzasadnionych przypadkach do 14 listopada za zgodą komisji FIFA. Możliwe jest jednak zastąpienie zawodnika innym na 24 godziny przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata, jeśli w trakcie przygotowań dany gracz doznał poważnej kontuzji lub choroby. Aby to zrobić federacja musi spełnić szereg formalnych zobowiązań. Selekcjoner Gustavo Alfaro ogłosi kadrę reprezentacji Ekwadoru w listopadzie.

MŚ Katar 2022: Gwiazda reprezentacji Ekwadoru

Gwiazda: Pervis Estupiñán

Ur. 21.01.1998 (24 lat). Villarreal. Lewy obrońca.

Pervis Estupiñán jest jednym z talentów w reprezentacji Ekwadoru. Obecnie jest najwyżej wycenianym zawodnikiem swojego kraju. Lewy obrońca zadomowił się w hiszpańskim klubie Villarreal. Pervis rozwija się z roku na rok i nieustannie poprawia swoją grę zarówno w ofensywie, jak i defensywie. 24-latek z pewnością będzie chciał poprowadzić swój zespół przynajmniej do awansu do fazy pucharowej. Udział w 1/8 finału na mistrzostwach świata dla Ekwadoru byłby wyrównaniem najlepszego osiągnięcia tej reprezentacji z 2006 roku.

MŚ Katar 2022: Trener Ekwadoru

Selekcjoner: Gustavo Alfaro

Gustavo Alfaro to były argentyński piłkarz, a obecnie trener. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 1992 roku głównie od prowadzenia argentyńskich drużyn. Tak było aż do 2020 roku, kiedy to Alfaro został właśnie selekcjonerem reprezentacji Ekwadoru. Pierwszy cel wyznaczony nowemu trenerowi został osiągnięty – awans na mistrzostwa świata w Katarze. Trzeba przyznać, że nie było to łatwe zadanie znaleźć się w pierwszej czwórce w grupie eliminacyjnej Ameryki Południowej. Konkurencja była dość duża, dlatego tym bardziej należy pogratulować argentyńskiemu trenerowi. Przed Gustavo Alfaro teraz ciężkie zadanie awansu z grupy A do fazy pucharowej.

MŚ Katar 2022: Typy i szanse Ekwadoru w mistrzostwach

Reprezentacja Ekwadoru trafiła do grupy A razem z Katarem, Holandią oraz Senegalem. Żółci nie są typowani jako faworyci do awansu do fazy pucharowej, jednak wszystko rozstrzygnie się w meczach z gospodarzami turnieju oraz Senegalem.

MŚ Katar 2022: Terminarz meczów Ekwadoru na mundialu

Faza grupowa:

Katar – Ekwador – 21 listopada 17:00

Holandia – Ekwador – 25 listopada 17:00

Ekwador – Senegal – 29 listopada 16:00

Szanse Ekwadoru w poszczególnych meczach:

Katar – Ekwador

Kto wygra?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Mecz otwarcia dla obu reprezentacji i być może kluczowe spotkanie również dla obu ekip. Ekwador musi koniecznie ograć Katar, jeżeli chce myśleć o awansie do fazy pucharowej. Katar to drużyna gospodarzy mistrzostw świata. Taki zespół zawsze jest groźny szczególnie w pierwszym meczu. Dobitnie pokazuje to historia. Ekwador wydaje się mieć większą jakość piłkarską niż Katar, jednak zapowiada się wyrównane spotkanie, a o wyniku może zdecydować jedna bramka.

Holandia – Ekwador

Kto wygra?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Wydaje się, że będzie to najtrudniejszy mecz w grupie dla Ekwadoru. Oranje to klasowy, europejski zespół, który chce osiągnąć najwyższe cele na zbliżających się mistrzostwach świata. Mówi się nawet o zdobyciu Pucharu Świata. Kursy bukmacherskie wskazują na to, że Holandia powinna zgarnąć w tym spotkaniu trzy punkty. Ekwadorczycy musieliby naprawdę zagrać swój najlepszy futbol, a do tego być może i jeszcze sporo szczęścia, żeby urwać punkty Holandii.

Ekwador – Senegal

2.10

EKWADOR W TOP 2

W GRUPIE A

betfan

 

Dużo wskazuje na to, że mecz pomiędzy Ekwadorem a Senegalem może być spotkaniem o awans z drugiego miejsca z grupy A na mistrzostwach świata w Katarze. Na ten moment to Senegal wydaje się być faworytem tego spotkania. Lwy Terangi wygrały w tym roku Puchar Narodów Afryki, a także wyeliminowały Egipt w eliminacjach mistrzostw świata. Ekipa z Sadio Mane na czele ma w tej chwili wszystkie argumenty, żeby pokonać Ekwador w trzecim meczu grupowym.

Mistrzostwa świata – historia występów Ekwadoru na mundialach

Reprezentacja Ekwadoru po raz czwarty w swojej historii zagra na mistrzostwach świata. Swój najlepszy wynik Żółci osiągnęli w 2006 roku. Wtedy właśnie Ekwador jedyny raz w historii awansował do fazy pucharowej na mundialu. Oto spis wszystkich występów La Tri na mistrzostwach świata:

Mistrzostwa Świata:

1930 – 1938 – Nie brał udziału

1950 – Wycofał się z eliminacji

1954 – 1958 – Nie brał udziału

1962 – 1998 – Nie zakwalifikował się

2002 – Faza grupowa

2006 – 1/8 finału

2010 – Nie zakwalifikował się

2014 – Faza grupowa

2018 – Nie zakwalifikował się

2022 – ?

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!