Milik w Tottenhamie? Saga dalej trwa

Arkadiusz Milik wciąż pozostaje zawodnikiem Napoli, jednak w jego kontekście przewijają się coraz to kolejne zespoły. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Polak ma przenieść się do Premier League. Jego usługami interesuje się kilka klubów.

TOTTENHAM PIERWSZY W KOLEJCE

Temat przenosin do Juventusu upadł, a niedawny transfer Alvaro Moraty wywołał kilka istotnych dla zawodnika Napoli następstw. W Romie, która również była potencjalnym miejscem pracy Polaka, pozostanie Edin Dzeko, co pogrzebało szanse na transfer. Spośród angielskich zespołów z kolei najmocniej o pozyskanie napastnika Napoli zabiegają włodarze „Kogutów”. W Londynie pojawił się nawet David Pantak, menedżer Milika, który negocjuje najlepsze warunki kontraktu dla piłkarza. Oprócz drużyny z Londynu, 26-latkiem interesują się także Fulham oraz Newcastle. Milik oczekuje jednak pensji w okolicach 5 milionów euro, co przekracza możliwości finansowe tych klubów. W obecnej chwili najbliżej osiągnięcia porozumienia jest Tottenham.

MILIK ZGODZI SIĘ NA ŁAWKĘ?

Jose Mourinho najprawdopodobniej traktowałby jednak Polaka jedynie jako zmiennika dla niezastąpionego w drużynie Harrego Kane’a. Milik w takiej sytuacji musiałby zaakceptować rolę rezerwowego. Przy ewentualnej kontuzji podstawowego napastnika „Kogutów” stałby się jednak postacią pierwszoplanową, a sporo szans mógłby dostawać również z ławki. Niewątpliwie sama możliwość gry w jednym z topowych klubów Premier League mogłaby być dla 26-latka dużą szansą. Czy osiągną porozumienie? Decyzja leży przede wszystkim w rękach Polaka.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!