ME U21: Czas na półfinały

Mistrzostwa Europy do lat 21 wkraczają w decydującą fazę. W półfinale zmierzy się Hiszpania z Portugalią oraz Holandia z Niemcami.

ME U21: Hiszpania – Portugalia (18:00)

Przed nami półfinałowe mecze w Mistrzostwach Europy do lat 21. W pierwszym spotkaniu Hiszpanie zmierzą się z Portugalczykami. Minimalnym faworytem w tym starciu będzie reprezentacja Hiszpanii, która w ćwierćfinale turnieju po dogrywce pokonała reprezentację Chorwacji 2:1. Portugalia z kolei również rozstrzygnęła swoje ćwierćfinałowe starcie po dogrywce. Młodzieżowcy wygrali 5:3, strzelają dwa gole w dogrywce. W składach obu zespołów nie brakuje doświadczonych zawodników na arenie międzynarodowej. Brahim Diaz, Diogo Dalot, czy też Oscar Mingueza powinni zagrać w tym spotkaniu.

Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisję „na żywo” ze spotkania przeprowadzi TVP Sport.

Przewidywane składy:

Hiszpania: Fernandez – Miranda, Mingueza, Jorge Cuenca, Pedrosa – Beltran, Zubimendi, Cucurella – Puado, Brahim Diaz, Gil
Portugalia: Diogo Costa – Dalot, Leite, Queiros, Tavares – Braganca, Florentino – Ramos, Vitinha, Vieira – Mota

ME U21: Holandia – Niemcy (21:00)

Jeszcze dzisiaj zostanie rozegrany również drugi półfinał ME do lat 21. Holandia jest jedynym zespołem, który nie musiał w meczu ćwierćfinałowym rozgrywać dogrywki. Po fantastycznym meczu Holendrzy pokonali Francuzów 2:1, a decydującą bramkę zdobył Myron Boadu w 93. minucie spotkania, wyrzucając tym samym Trójkolorowych z turnieju. Dla reprezentacji Francji jest to na pewno spore rozczarowanie, ponieważ byli stawiani jako jeden z głównych faworytów do gry w finale. Niemcy z kolei w ćwierćfinale rozprawili się z Danią 3:2. Co ciekawe, po 90. minutach mieliśmy wyniki 1:1, zatem przez 30 minut dogrywki padło aż 5 goli.

Holandia: Bijlow – Teze, Schuurs, Botman, Malacia – Harroui, De Wit, Kadioglu – Stengs, Boadu, Kluivert
Niemcy: Dahmen – Vagnoman, Pieper, Schlotterbeck, Raum – Dorsch, Maier – Baku, Wirtz, Berisha – Nmecha

Finał Mistrzostw Europy do lat 21 zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 6 czerwca 2021 roku.