Magda Linette – Lin Zhu: typy, kursy, zapowiedź | 21.06 Birmingham

Wojciech Sikora

21 czerwca 2023

magda linette
Magda Linette próbuje swoich sił w drugim turnieju na trawie w tym roku. W Nottingham udało jej się dojść jedynie do 1//8 finału, dziś ma szansę na awans do ćwiercfinału. Na jej drodze staje Lin Zhu, którą niedawno pokonała nasza Magdalena Fręch. Chinka jednak ograła w pierwszej rundzie zwyciężczynie z Nottingham, więc z pewnością jest już w znacznie lepszej formie. Czy nadal jednak to Polka okaże się lepsza? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Magda Linette – Lin Zhu.

Magda Linette – Lin Zhu: Zapowiedź

W ubiegłym roku, jak nigdy wcześniej, Magda Linette poświęciła sporą część swojego sezonu, na rozegranie aż czterech turniejów na kortach trawiastych. Niestety zwieńczający ten okres, turniej wielkoszlemowy Wimbledon, zakończył się dal niej na drugiej rundzie. Polka ponownie jak przed rokiem rozpoczęła przygotowania do szlema od turnieju w Nottingham, gdzie osiągnęła 1/8 finału. Teraz bierze udział w Birmingham, gdzie już poprawiła swój wynik sprzed roku, ale ma spore szanse, by znaleźć się w ćwierćfinale.

Zagra bowiem z Lin zHu, którą przed kilkoma dniami w Nottingham ograła Magdalena Fręch. Chinka wtedy kompletnie nie przejawiała dobrej gry, a Polka ograła ją 2:6, 4:6. Tutaj jednak w pierwszej rundzie ograła triumfatorkę  poprzedneigo tygodnia, która jednak była sporo wymęczona swoim osiągnięciem. Poznanianka z Zhu rywalizowała raz, w 2017 roku w Tajwanie, gdzie musiała uznać wyższość rywalki. Dziś jest więc idealna okazja na rewanż.

Magda Linette - Lin Zhu: Typ

1.49

LINETTE WYGRA

betfan

Wyniki, jak i gra na trawie to zdecydowanie w tej parze większa domena naszej zawodniczki. Linette powinno ten mecz ustawić pod swoje dyktando i od początku przejmować inicjatywę. Patrząc na wygraną Chinki z Boulter, był to jednak spory przypadek i dziś spodziewam się ponownej weryfikacji umiejętności Lin, przez kolejną Polkę. Typuję w tym pojedynku wygraną Magdy.

Magda Linette - Lin Zhu: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/8 finału z udziałem Magdy Linette, która zagra z Lin Zhu, odbędzie się 21 czerwca o godzinie 15:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale CANAL+ lub w serwisie CANAL+ Online. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy