Magda Linette – Cristina Bucsa: typy, kursy, zapowiedź | 23.05 Strasbourg

Wojciech Sikora

22 maja 2023

Magda Linette
Magda Linette wraca na korty w Strabsourgu, gdzie w ubiegłym roku osiągnęła ćwierćfinał. Po całkiem niezłym występie w Rzymie, tutaj będzie zaczynać od meczu z Cristiną Bucsą. Hiszpanka znana jest z dobrych występów na kortach ziemnych, choć nie ma ostatnio najlepszego okresu. Z Polką nie miała okazji jeszcze się zmierzyć, więc dla obu tenisistek będzie to nowe wyzwanie. Kto lepiej przygotuje się na nową rywalkę? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Magda Linette – Cristina Bucsa.

Magda Linette – Cristina Bucsa: Zapowiedź

Turniej w Rzymie pozostawił pewien niedosyt, bowiem po bardzo mocnym starciu z utalentowaną Noskovą, Magda rozegrała bardzo wyrównane spotkanie z kolejną rywalką. Mimo wszystko Beatriz Haddad Maia wygrała w dwóch setach, choć to głównie za sprawą wygrywania kluczowych punktów. Teraz Polka, przed udziałem we French Open, weźmie udział w turnieju 250 w Strasbourgu. W ubiegłym roku zakończyła tutaj na ćwierćfinale, przegrywając z Kerber 1:2.
W tym roku rozpocznie tutaj od meczu z Cristiną Bucsą, która uwielbia grać na mączce. Ostatnio odniosła jednak trzy porażki z rzędu, choć jej rywalki były naprawdę wymagające. Hiszpanka stara się grać bardzo agresywnie, również ryzykując na drugim podaniu, co kończy się często podwójnym błędem. Bardzo często potrafi jednak zaskoczyć na odbiorze i tutaj z pewnością Magda będzie musiała być czujna. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, bowiem obie rywalki nigdy dotychczas się nie spotkały.

Magda Linette - Cristina Bucsa: Typ

1.46

POWYŻEJ 8,5 GEMÓW

W PIERWSZYM SECIE

betfan

Moim zdaniem obie rywalki będą się bardzo badać w pierwszych gemach, przez to że razem się nigdy nie mierzyły. Dla Polki w teorii nie powinno być to trudne starcie, ale trzeb pamiętać, że Bucsa potrafi dyktować warunki na korcie. Myślę, jednak że pierwszy set będzie trwał co najmniej dziewięć gemów. Typuję w tym pojedynku po wyżej 8,5 gemów w pierwszej partii.

Magda Linette - Cristina Bucsa: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz 1/16 finału z udziałem Magdy Linette, która zagra z Cristiną Bucsą odbędzie się 23 maja o godzinie 11:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy