Lille czy PSG – Kto mistrzem Francji?

Już w najbliższą niedzielę rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego we Francji. Do walki staje Lille i Paris Saint-Germain. 

Ligue 1: Sytuacja w tabeli Lille i PSG

Tabela Ligue 1 po 37 kolejkach prezentuje się następująco:

OBSTAW KTO ZOSTANIE MISTRZEM FRANCJI

Ligue 1: Angers – Lille (23.05, 21:00)

Zacznijmy od meczu Lille, ponieważ wygrywając to spotkanie drużyna zapewni sobie mistrzostwo niezależnie od wyniku meczu PSG. Liderzy Ligue 1 wybierają się na ostatni mecz w sezonie do Angers, by zmierzyć się z miejscową drużyną. Goście są w tym spotkaniu są zdecydowanym faworytem z dwóch głównych powodów: są drużyną posiadającą zdecydowanie lepszą jakość piłkarską oraz Angers może zabraknąć motywacji, by walczyć przez 90 minut o każdą piłkę, ponieważ zespół ten zajmuje stabilne miejsce w środku tabeli i nie zmieni już znacząco swojej sytuacji. Wydaje się, że Lille pewnie wygra i odbierze tytuł mistrza paryżanom, jednak piękno piłki nożnej polega na tym, że jest bardzo nieprzewidywalna.

OBSTAW MECZ ANGERS – LILLE

Ligue 1: Brest – PSG (23.05, 21:00)

Drużynie ze stolicy Francji nie pozostało nic innego, jak tylko wygrać swój mecz i czekać na wieści z Angers. Gdyby nie potknięcie w meczu z Rennes, to PSG prawdopodobnie obroniłoby mistrzowski tytuł. Ale nie ma już wracać do tego, co wydarzyło się w przeszłości. PSG musi wygrać mecz z Brest i jest zdecydowanym faworytem. Zespół z Brest jednak również ma o co grać. W dolnej części tabeli jest spory ścisk, a 18. drużyna Ligue 1 na koniec sezonu zagra w barażach o utrzymanie. Brest grozi taki scenariusz, jeśli przegra swoje spotkanie, a pozostałe zespoły z dołu tabeli wygrają.

OBSTAW MECZ BREST – PSG 

Ostatnia kolejka w Ligue 1 wystartuje w niedzielę o 21:00. Na antenie Canal + Now i Eleven Sports 4 będzie można śledzić mecz Anger – Lille, natomiast na antenie Canal + Family zobaczymy mecz Brest – PSG.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!