Pobierz aplikację betfan na telefon
Laver Cup – ostatni mecz Rogera Federera | typy, kursy

W ten piątek rusza rozgrywany dopiero od kilku lat turniej Laver Cup. W trakcie turnieju będziemy świadkami pożegnalnego spotkania Rogera Federera. Szwajcar ogłosił zakończenie kariery, a turniej którego był pomysłodawcą będzie jego ostatnim w karierze. Poza tym czekają nas trzy dni pełne tenisa na najwyższym poziomie. Zapraszam na zapowiedź i typy turnieju Laver Cup 2022

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Laver Cup 2022: co to za turniej?

Laver Cup to turniej organizowany od 2016 roku z inicjatywy Szwajcara Rogera Federera. Rozpoczyna się co roku w piątek, dwa tygodnie po zakończeniu US Open. Sama nazwa wzięła się od byłego australijskiego tenisisty Roda Lavera. Turniej trwa od piątku do niedzieli, a rywalizuje w nim „Team Europe” kontra „Team World”. W trakcie trwania turnieju rozgrywane są codziennie trzy spotkania gry pojedynczej i po jednym gry podwójnej. Za każde starcie można otrzymać od 1 do 3 punktów. Do tej pory ani razu nie wygrała drużyna światowa. Sam turniej jest wpisany do kalendarza ATP jako turniej pokazowy. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana na Arenie O2 w Londynie.

Laver Cup 2022: Zapowiedź ostatniego spotkania Rogera Federera

Roger Federer od dłuższego czasu zapowiadał swój powrót do touru, Do niedawna istniała wersja, że być może wróci na Australian Open i tym szlemem zakończy swoją karierę. Nieco ponad tydzień temu rozeszła się informacja, że Roger Federer zagra w tegorocznym Laver Cup. Mimo to kibice nie cieszyli się zbyt długo, bowiem jednocześnie Szwajcar ogłosił, zakończenie kariery po tym turnieju. Następnie przekazał, że nie zagra już spotkania singlowego, a jedynie pierwszego dnia w parze z Rafaelem Nadalem zagra w deblu i  będzie to jego ostatni występ w karierze. Co ciekawe ostatnim meczem singlowym rozegranym w karierze Rogera było i będzie przegrane starcie 0:3 z Hubertem Hurkaczem w ramach Wimbledonu 2021. W ostatnim swoim starciu Roger Federer w parze z Rafaelem Nadalem,  zmierzą się z parą Jack Sock/France Tiafoe.

Laver Cup 2022: Typy

1.64

FEDERER/NADAL

WYGRAJĄ

betfan

Nie ma co ukrywać, że żaden z tej czwórki nie jest typowym deblistą. Najbliżej do takiego Jackowi Sockowi, lecz ten najlepsze czasy tenisowe ma już za sobą, a od jakiegoś czasu mniej go widać w tourze. Raz już te pary spotkały się w 2017 również w raamch Laver Cup. W tamtym meczu górą była para z Europy. Myślę, że Roger zagra swoje maksimum ze względu na to, że to jego ostatni występ, a w parze z Nadalem ponownie powinni wygrać z Tiafoe i Sockiem.

Laver Cup 2022: Transmisja, gdzie oglądać?

Cały turniej Laver Cup będzie transmitowany przez trzy dni tylko i wyłącznie na kanałach Eurosportu. Będą oni transmitować wszystkie dziewięć spotkań singlowych i trzy deblowe. Ostatnie starcie deblowe Rogera Federera transmitowane będzie przez Eurosport 1 23.09 o godznie 21:30. Relacje z meczu dostępna będzie również na sport.betfan.pl.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!