La Liga: blamaż Atletico, przełamanie Barcelony

Nie brakowało sensacyjnych rozstrzygnięć w 7. kolejce La Liga. Atletico Madryt dosyć niespodziewanie przegrało z Alaves, Real tylko zremisował z Villarrealem, a Barcelona pokonał Levante 3:0.

La Liga: Alaves – Atletico Madryt 0:1

Przed meczem trudno było myśleć, aby Altetico Madryt nie wywiózł kompletu punktów. Gospodarze nie mieli zdobytych żadnych punktów, dlatego miała to być łatwa przeprawa mistrzów Hiszpanii. Nic jednak bardziej mylnego. Podopieczni Diego Simeone ostatnio grają dosyć słabo, a ich zwycięstwa są wymęczone. Gola stracili bardzo szybko, bo już w czwartej minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Victor Laguardia. Atletico mimo wielu prób oddało tylko jeden strzał celny, dlatego sensacyjnie przegrało.

La Liga: Real Madryt – Villarreal 0:0

Punkty stracili także piłkarze Realu Madryt. Królewscy bezbramkowo zremisowali z Villarreal, ale wciąż są liderami La Liga. Podopieczni Carlo Ancelottiego próbowali często atakować bramkę przeciwnika, ale Żółta Łódź Podwodna mądrze się broniła i pozwoliła na oddanie zaledwie dwóch celnych strzałów. Villarreal wciąż jest w tym sezonie niepokonany w La Liga.

La Liga: Barcelona – Levante 3:0

Barcelona pogrążona jest w kryzysie. Po porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów tylko zremisowała z Cadiz oraz Granadą. Kibice nie mogli więc być spokojni przed rywalizacją z Levante. Mecz rozpoczął się jednak bardzo dobrze dla Blaugrany. W szóstej minucie rzut karny wykorzystał Depay, a chwilę później pierwszą swoją bramkę dla Dumy Katalonii strzelił Luuk de Jong. Barcelona zdominowała zawody, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy rywali dobił Ansu Fati, strzelając bramkę na 3:0. Nastolatek strzelił więc bramkę w pierwszym meczu po długotrwałej kontuzji.

La Liga: tabela po 7. kolejce

Liderem, mimo utraty punktów pozostał Real Madryt. Stratę do Królewskich zmniejszyli Real Sociedad oraz Sevilla, którzy tracą już teraz odpowiednio jeden i trzy punkty. Na czwarte miejsce spadło Altetico Madryt, piąte jest Vallecano, a Barcelona plasuje się dopiero na szóstej pozycji.

Tabela po 7. kolejce La Liga:

La Liga: klasyfikacja strzelców po 7. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców La Liga, mimo bezbramkowego remisu, pozostał Karim Benzema. Francuz ma na koncie osiem bramek. Za nim znajdują się Vinicius oraz Oyarzabal, którzy mają po pięć trafień. W dobrej formie strzeleckiej jest doświadczony Falcao, który w ostatnich trzech meczach Vallecano, za każdym razem wpisywał się na listę strzelców.