Kto gra dzisiaj na MŚ Katar 2022? – 28.11

Doczekaliśmy się upragnionych emocji związanych z mundialem, na który musieliśmy czekać wyjątkowo długo, bo aż cztery i pół roku. Na naszej stronie znajdziecie szczegółowe zapowiedzi i typy na poszczególne mecze MŚ. W tym artykule znajdziecie szybki opis każdego dnia, aby można było być na bieżąco z każdym meczem rozgrywanym w Katarze.

MŚ Katar 2022 – podsumowanie dnia 27.11

Japonia – Kostaryka 0:1

Takie drużyny jak Japonia potrafią zniszczyć tysiące kuponów. Ten mecz należał do tych z gatunku, skoro wygrali z Niemcami to Kostarykę na pewno pokonają. No nie do końca. Japończycy byli do bólu nieskuteczni. Kostaryka otoczyła własną bramkę i czekała. Czekała tak do 80 minuty, gdy wyprowadziła swój nokautujący cios i wygrała. Wszyscy w tej grupie mają szanse na awans. Ciekawe.

Belgia – Tunezja 0:2

Ponad 30 lat. Tyle wynosi średnia wieku zawodników powołanych przez Roberto Martineza na tegoroczny Mundial. Być może ten wynik zapowiada powolny przymus odmładzania kadry narodowej. Ponieważ w meczu z Tunezją wyglądała reprezentacja Belgii słabiutko. Błąd Tibo Cortuiosa przy pierwszej bramce oraz bramka w doliczonym czasie sprawiają, że Tunezja jest liderem grupy i bardzo możliwe, że wyjdą z grupy.

Chorwacja – Kanada 4:1

Niestety na niewiele pożytecznego zdała się odwaga Kanady. Już po pierwszym meczu widać było, że są ciekawym zespołem, a momenty kontrolowania meczu z Belgią były zaskakujące. Każdy był ciekaw co pokażą z Chorwacją. I już w 2. minucie mieliśmy otwarcie wyniku za sprawą Alphonso Daviesa. Znakomity początek oraz kilka kolejnych sytuacji sprawiły, że Chorwaci po prostu musieli się obudzić, gdyż groziło mi odpadnięcie z turnieju, a na pewno nie byliby w komfortowej sytuacji przed meczem z Belgią. Jeszcze w 1. połowie Chorwacja wyszła na prowadzenie 2:1. Po przerwie Kanada nie była w stanie realnie zagrozić bramce Chorwatów. Pod koniec meczu padły jeszcze dwie bramki i Kanada jedzie do domu.

Hiszpania – Niemcy 1:1

Hiszpania była długo lepszą drużyną. Od początku meczu do 70. minuty to oni kontrolowali to spotkanie. Niemcy musieli jakoś zareagować dlatego Hansi Flick wykorzystał wszystko co miał na ławce rezerwowych, dokonując aż 5 zmian. Jednym z wchodzących z ławki był napastnik Werderu Brema – Fullkrug i to on doprowadził do wyrównania w 83 minucie. Remis ze wskazaniem na Hiszpanów. Wniosek jeden, każdy może jeszcze z tej grupy awansować, nawet Kostaryka.

Kamerun – Serbia Typy MŚ 2022 (28.11, 11:00) – Kto gra?

Kamerun przegrał swój pierwszy mecz i w zasadzie zagra z Serbią o wszystko. W perspektywie ma mecz z Brazylia. Zatem potrzebuje punktów. Serbowie mają co prawda mecz z Brazylią za sobą natomiast również na swoim koncie póki co nie mają punktów. Vlahovic i spółka muszą zagrać dużo lepiej niż to miało miejsce z Brazylią. Obstawiam, że Serbowie przepchną ten mecz i wygrają.

1.76

SERBIA WYGRA

Szczegółowa zapowiedź, składy, transmisja i typy Kamerun – Serbia

Korea Południowa – Ghana Typy MŚ 2022 (28.11, 14:00) – Kto gra?

Mój osobisty typ w tej grupie to wyjście z grupy reprezentacji Ghany. Żeby tak się stało, piłkarze z Afryki potrzebują punktów w meczu z Korea Południową. Koreańczycy zagrali fatalne zawody, do spółki z Urugwajem. Ich senne (0:0) w pierwszej kolejce mogłoby spokojnie zostać zaliczone do najgorszego meczu mistrzostw. Stawiam na wygraną Ghany. Liczę, ze Mohammed Kudus strzeli bramkę lub po prostu pokaże kawał dobrej piłki tak jak pokazywał to w Ajaxie.

2.97

GHANA WYGRA

Brazylia – Szwajcaria Typy MŚ 2022 (28.11, 17:00) – Kto gra?

Spodziewam się niezwykle otwartego meczu. Liczę, że pod nieobecność Neymara spektakt zostanie zagrany, a aktor w jego miejsce już teraz wie doskonale co ma robić na boisku. Obstawiam, że Brazylia i Szwajcaria przygotują nam kapitalne widowisko. Dlatego mój typ to obie strzelą.

2.06

OBIE STRZELĄ GOLA

Szczegółowa zapowiedź, składy, transmisja i typy Brazylia – Szwajcaria

Portugalia – Urugwaj Typy MŚ 2022 (28.11, 20:00) – Kto gra?

Portugalia po wygranej 3:2 z Ghana ma apetyt na kolejne 3 punkty. Urugwaj nie zaprezentował się jakoś szczególnie dobrze w swoim pierwszym meczu. Valverde, Suarez i pozostali wyraznie nie chcieli przegrać tego meczu, który pozniej daje szanse gry o awans do ostatniej kolejki fazy grupowej. Nie sądzę byśmy ponownie oglądali aż 5 goli jak to było w meczu Portugalii. Nie sądzę również, że nie zobaczymy bramek. Stawiam, że Portugalia to wygra.