Pobierz aplikację betfan na telefon
Korona – Cracovia: Typy, kursy, zapowiedź 06.02. Ekstraklasa

Ostatnim meczem zamykającym 19. kolejkę Ekstraklasy będzie spotkanie Korony Kielce z Cracovia. Pasy na przywitanie z ligą wygrały pewnie (2:0) z Górnikiem Zabrze i zajmuje obecnie szóstą lokatę z perspektywą awansowania na jeszcze wyższe miejsce jeśli wygrają w Kielcach. Korona Kielce przegrała swój pierwszy mecz po przerwie z warszawską Legią (2:3) i wciąż czeka na pierwsze ligowe punkty w rundzie wiosennej. Kto okaże się lepszy w meczu zamykającym tę kolejkę Ekstraklasy?  Zapraszam na krótką zapowiedź i typy do meczu Korona Kielce – Cracovia. 

Korona – Cracovia – zapowiedź meczu

Korona Kielce przystępuje do tego meczu z pozycji ostatniej drużyny ligi. Cel dla gospodarzy jest zatem bardzo jasny. Utrzymanie się w Ekstraklasie. Żeby ten cel zrealizować potrzebne będą punkty w meczach na własnym stadionie dlatego mecz z Cracovia będzie dla nich pierwszym testem sprawdzającym gotowość do pozostania w lidze.

Pasy bez większych problemów poradziły sobie z Górnikiem Zabrze i przystąpią do meczu z Korona w dobrych nastrojach. Ich pierwsze spotkanie w tym roku jeszcze w lipcu zakończyło się wygraną drużyny z Krakowa (2:0). Ostatnie 5 meczów Korony z Cracovia, gdy gospodarzem była Korona zakończyło się bez remisu. Trzy razy wygrała Korona, dwukrotnie Cracovia. 

Gospodarze poniedziałkowego meczu tracą 7 punktów do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli. Ponad dwa razy punktów zgromadziła w tym samym czasie Cracovia więc na pewno będzie faworytem w tym meczu. Trzeba jednak pamiętać, że Korona Kielce już niejednokrotnie gdy nie szło w lidze, potrafiła stworzyć z własnego obiektu ciężki teren do zdobycia. Korona musi także podczas tej rundy zrobić wszystko, by stadion w Kielcach uchodził za miejsce gdzie gospodarze będą seryjnie zdobywać punkty potrzebne do utrzymania się w lidze. 

 

Korona - Cracovia - Typy

Typy Korona - Cracovia

Dla Korony Kielce, jeden punkt w tym meczu na pewno nie będzie tragicznym rezultatem. Trzeba pamiętać, że jeśli gospodarze zdołają wygrać z Cracovia to zdobędą ok. 20% punktów jakie zdobyli w całej rundzie jesiennej. Pasy z kolei na pewno chcą wykorzystać fakt, że grają z najsłabszym zespołem w stawce. Dlatego postawię na remis - spodziewam się zaciętego meczu, w którym gospodarze zrobią wszystko, byle tylko nie przegrać drugiego meczu na wiosnę. 

3.35

REMIS

betfan

 

Korona - Cracovia - gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, na żywo

Poniedziałkowy mecz Ekstraklasy między Koroną, a Cracovia odbędzie się 6. lutego na Suzuki Arenie w Kielcach. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na Canal+ Sport. Mecz można obejrzeć także w aplikacji i na internetowej Canal+ Online.

  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!