Pobierz aplikację betfan na telefon
Kim jest Fernando Santos? Sylwetka trenera reprezentacji Polski
Cezary Kulesza ogłosił, że we wtorek na konferencji prasowej poznamy selekcjonera reprezentacji. W poniedziałek w Warszawie pojawił się Fernando Santos i wszyscy byli już pewni, że to właśnie on będzie nowym selekcjonerem. Portugalczyk to doświadczony szkoleniowiec, który ma na swoim koncie pasmo sukcesów. Czy i z Polską zapisze się pozytywnie na kartach historii? Zapoznaj się z sylwetką Fernando Santosa.

Fernando Santos zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski

Polscy kibice piłkarscy w ostatnich tygodniach zadawali sobie pytanie, kto zastąpi Czesława Michniewicza. Kandydatów było wielu i z każdym dniem pojawiał się nowy kandydat. Cezary Kulesza postanowił, że we wtorek rozwieje wszystkie wątpliwości i oficjalnie ogłosi nowego trenera reprezentacji Polski. W poniedziałek na lotnisku w Warszawie zauważono jednak Fernando Santosa i od tej pory wiadome było, że to właśnie doświadczony szkoleniowiec będzie pracował z naszą kadrą.

2.95

WYGRANA POLSKI

Z CZECHAMI

betfan

Kim jest Fernando Santos? Sylwetka

Fernando Santos to pochodzący z Portugalii trener i były piłkarz. Urodził się w Lizbonie w 1954 roku. Jego kariera piłkarska nie była imponująca. Grał jako obrońca i występował tylko w dwóch klubach – Estoril-Praia i Maritimo. W pierwszym z wymienionych zespołów zaczął pracę jako trener. Był szkoleniowcem wielu klubów w Portugalii i Grecji. Pracował między innymi w Porto, Sportingu, Benfice, PAOKu czy AEK Ateny. Swoją przygodę z piłką reprezentacyjną rozpoczął w 2010 roku. Został wówczas szkoleniowcem Grecji, którą prowadził przez cztery lata. Następnie został wybrany selekcjonerem Portugalii. To ze swoim krajem odniósł swój największy sukces w karierze. W 2016 roku wygrał Mistrzostwa Europy. Został zwolniony po MŚ w Katarze. Dotarł do ćwierćfinału, gdzie Portugalia uznała wyższość Maroka.

Fernando Santos – sukcesy

Fernando Santos jest utytułowanym trenerem. Portugalski szkoleniowiec ma niezwykle bogate CV. Niewątpliwie największe wrażenie wywołuje zdobycie Mistrzostwa Europy. Odniósł go prowadząc Portugalię podczas Euro 2016. Pokonał w finale gospodarzy turnieju – Francuzów. Oto najważniejsze sukcesy Fernando Santosa.

Porto

  • Mistrz Portugalii
  • 2x Puchar Portugalii
  • 2x Superpuchar Portugalii
  • Ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Porto

Benfica

  • Ćwierćfinał Pucharu UEFA

AEK Ateny

  • Puchar Grecji

Grecja

  • Ćwierćfinał EURO
  • 1/8 Mistrzostw Świata

Portugalia

  • Mistrzostwo Europy
  • Mistrzostwo Ligi Narodów UEFA
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!