Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel: typy, kursy, zapowiedź 20.05 | Liga Mistrzów

Wojciech Sikora

20 maja 2023

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała w tym sezonie finałową serię play-off w polskiej PlusLidze. Wtedy mierzyli się z Jastrzębskim Węglem, które nie dało im zgarnąć ani jednego starcia, wygrywając 3:0. Dziś ponownie obie ekipy spotkają się w Turynie, by rozegrać finałowy pojedynek tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jest to historyczny moment w polskiej siatkówce, bowiem nigdy dwie nasze rodzime drużyny nie spotkały się w finale LM. Kto okaże się lepszy tym razem? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. 

Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel: zapowiedź 

Kędzierzyn-Koźle nie popisał się finale play-off polskiej ligi. Spotkali się tam również z Jastrzębskim Węglem i byli tam faworytami do zwycięstwa. Ostatecznie w serii do trzech wygranych, ZAKSA nie wygrała ani jednego meczu, a w ostatnim starciu, przegrali sety kolejno do 15, 16 i 13. Wtedy kompletnie nie mogli nawiązać walki, a zawodnicy wyglądali jak zblokowani. Lepsi okazali się od nich w finale Pucharu Polski. W Lidze Mistrzów są jednak całkowicie inną drużyną i to oni będą dziś bronić tytułu z ubiegłego roku. Co więcej w zeszłym roku obronili tytuł z sezonu 2020/2021.
Dla Jastrzębskiego Węgla to pierwsza taka okazja w historii, by zdobyć tytuł najlepszej drużyny w Europie. Wraz z ZAKSĄ zdominowali kompletnie ten sezon i po wspólnych finałach w Pucharze Polski i PlusLidze, przyszedł czas na najważnieszje starcie. Aktualna seria Jastrzębskiego to dziewięć starć bez porażki, ale muszą pamiętać, że rozgrywki europejskie to domena drużyny Kędzierzyna-Koźle.

Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel: typy, kursy

1.62

POWYŻEJ 177,5

PUNKTÓW

betfan

W tym meczu nie wiadomo tak naprawdę czego się spodziewać. Z jednej strony widzieliśmy ostatnio pełną dominację Jastrzębskiego Węgla, ale z drugiej trzeba pamiętać, że to ZAKSA jest specjalistą w Lidze Mistrzów. Trzeba pamiętać też, że finał rozgrywany jest w Turynie, co na pewno nie będzie faworyzować żadnej z ekip. Moim zdaniem ten mecz może potrwać znacznie dłużej niż ich ostatni, dlatego typuję powyżej 177,5 punktów.

Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel: transmisja 

Mecz Kędzierzyna-Koźle z Jastrzębskim Węglem, w ramach finału Ligi Mistrzów edycji 2022/2023, zostanie rozegrany 20 maja o godzinie 20:30 w Turynie. Transmisja z tego starcia na kanale Polsat Sport i na platformie Polsat Box Go. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy