Pobierz aplikację betfan na telefon
Katar rozpoczyna zmagania na Gold Cup 2021

Do tegorocznej edycji turnieju Gold Cup zaproszenie dostała reprezentacja gospodarzy przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Katar rozpocznie zmagania w grupie D od hitowego meczu z Panamą

Katar z zaproszeniem na Gold Cup 2021

Złoty Puchar CONCACAF, nazywany również Gold Cup, to turniej organizowany przez Konfederację Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów dla północnoamerykańskich piłkarskich reprezentacji męskich seniorów. W tym roku specjalne zaproszenie do tych rozgrywek otrzymał Katar, który zorganizuje Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022. Jak prezentują się szanse Katarczyków na turnieju Gold Cup 2021? Na pewno powalczą z Hondurasem i Panamą o awans z grupy D, jednak ciężko przewidzieć na ile stać tą reprezentację. Na pewno jest to jedna z lepszych ekip z Azji.

Gold Cup 2021: Katar – Panama (14.07, 01:00) – typ na mecz

Na pewno ciężko jest porównać obie ekipy, ponieważ na co dzień grają z zupełnie innymi przeciwnikami. Katar z pewnością zaimponował w eliminacjach do MŚ, które gra, żeby zakwalifikować się do Pucharu Azji. Katarczycy zakończyli fazę grupową z bilansem 7 zwycięstw i tylko jednego remisu z Indiami. Panama to z kolei bardzo silny reprezentant Ameryki Centralnej. Panamczycy grali w 2018 w turnieju głównym na mundialu w Rosji. Nie wypadli najlepiej, jednak trafili do bardzo silnej grupy. Remis z Serbią na początku bieżącego roku świadczy jednak o tym, że Panama dalej jest drużyną, która może bardzo wiele osiągnąć.

Jeśli chodzi o typy na to spotkanie to na początek proponuję zagrać remis. Jest to dość ryzykowne, jednak moim zdaniem warto spróbować. Mamy tutaj dwie ekipy o podobnym potencjale piłkarskim. Dodatkowo jest to pierwsza kolejka fazy grupowej i nikt z pewnością nie będzie chciał przegrać tego meczu i znacząco utrudnić sobie szanse na awans do fazy pucharowej Gold Cup 2021.

Proponowany typ: Remis – kurs 3.05 z oferty BETFAN

Gold Cup 2021: Katar – Panama (14.07, 01:00) – typ na liczbę goli

Jeśli spojrzymy na statystyki obu reprezentacji to możemy dojść do wniosku, że gdy mierzą się one z ekipami o podobnym potencjale, to w meczu nie ma zbyt wielu bramek. 4 z ostatnich 5 meczów organizatorów przyszłorocznych Mistrzostw Świata to wyniki poniżej 2.5 goli. Panama wygląda już pod tym względem gorzej, jednak w wyrównanym meczu wyjazdowym z Curacao, gdzie nie mieliśmy faworyta, padł wynik 0:0. Brak faworyta to również cecha, która doskonale opisuje mecz pomiędzy Katarem a Panamą, więc tutaj także liczę na małą liczbę bramek.

Proponowany typ: Poniżej 2.5 goli – kurs 1.52 z oferty BETFAN 

W drugim meczu grupy D Honduras zmierzy się z Grenadą. Mecz odbędzie się w nocy z wtorku na środę o godzinie 3:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!