Pobierz aplikację betfan na telefon
Już w poniedziałek startuje WTA 250 w Gdyni

W poniedziałek 19 lipca rozpocznie się rywalizacja w turnieju głównym WTA 250 w Gdyni. Jest to obecnie największa impreza tenisowa w naszym kraju. 

WTA 250 w Gdyni: Ciekawa obsada

BNP Paribas Open Poland z cyklu WTA 250 to jedyny turniej w Polsce takiej rangi. Trzeba przyznać, że na tydzień przed igrzyskami olimpijskimi obsada imprezy wygląda dość imponująco. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki od 1/16 finału, natomiast w grze deblowej będziemy mieli 16 par, które rozpoczną zmagania od 1/8 finału. Najwyżej rozstawioną zawodniczką, która wystąpi w Gdyni będzie Julia Putincewa (42. miejsce w rankingu WTA). Poza zawodniczką z Kazachstanu z bardziej znanych na arenach międzynarodowych nazwisk zobaczymy chociażby Tamarę Zidansek, Polonę Hercog, czy też Irinę-Camelię Begu.

OBSTAW MECZE TURNIEJU WTA W GDYNI W BETFAN

WTA 250 w Gdyni: Polki w drabince głównej

W turnieju WTA 250 w Gdyni w drabince głównej wystąpią trzy Polki. Będzie to 142. w światowym rankingu Magdalena Fręch, 143. Katarzyna Kawa oraz 218. w rankingu WTA Urszula Radwańska. Zapowiada się więc sporo emocji związanych z występem naszych tenisistek. Miejmy tylko nadzieję, że nie skończą się one już na pierwszej rundzie. W eliminacjach do turnieju głównego wzięły udział Martyna Kubka i Weronika Falkowska. Niestety, żadnej z nich nie udało się dostać do głównej drabinki.

Mecze Polek w 1. rundzie gry pojedynczej:

Magdalena Fręch – Julia Putincewa
Katarzyna Kawa – Nuria Parrizas-Diaz
Urszula Radwańska – Kristina Kucova

WTA 250 w Gdyni: Terminarz turnieju i transmisja

Terminarz turnieju WTA 250 w Gdyni:

17-18 lipca – eliminacje
19-20 lipca – 1. runda
12-22 lipca – 2. runda
23 lipca – ćwierćfinały
24 lipca – półfinały
25 lipca – finał

Transmisję z największej polskiej imprezy tenisowej będzie można oglądać codziennie w TVP Sport. Online mecze będą dostępne na TVPSPORT.PL i  w aplikacji mobilnej. Pierwsza transmisja została zaplanowana na poniedziałek 19 lipca na godzinę 15:00.

W tym roku pula nagród w turnieju WTA w Gdyni wyniesie 235 238 dolarów. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!