Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa: typy, kursy, zapowiedź | 04.05 WTA Madryt
Iga Świątek po raz kolejny udowodniła, że jest na mączce bardzo silna, pokonując Petrę Martić 6:0, 6:3. Dominację zapewnił jej oczywiście return, któy będzie bardzo kluczowy w kolejnym starciu. Dziś zmierzy się z Weroniką Kudiermietową, która potrafi bardzo mocno serwować. Dotychczas jednak w trzech starciach nie potrafiła wygrać z Polką nawet seta. Czy dziś Rosjanka będzie w stanie podjąć równą walkę? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa.

Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa: Zapowiedź

Przed rokiem Iga odpuściła udział w Madrycie, bowiem w tamtym okresie miała lekką kontuzję. W tym roku więc każde punkty tylko umocnią jej pozycję w rankingu. Świątek ma już za sobą bardzo udane spotkanie z Julią Grabher, którą odprawiła w dwóch setach 6:3, 6:2, w nieco ponad godzinę. W dosłownie trzy minuty krócej rozprawiła się też z Bernardą Perą, również 6:3, 6:2. Większe problemy sprawiła Jekatierina Aleksandrowa, która potrafiła odrobić drugiego seta z 2:5 i wygrać w tie breaku. Ostatecznie to Polka zgarnęła trzecią partię. Walka o półfinał z Petrą Martic, to najkrótszy mecz tego turnieju i wynik 6:0, 6:3.

Dziś przed Igą czwarte starcie w karierze przeciwko Weronice Kudiermietowej, którą to dotychczas ogrywała do zera. Co więcej w ostatnich dwóch meczach oddała jej zaledwie gema, a trzeba pamiętać że Rosjanka potrafi całkiem mocno serwować. W tym turnieju również w wymianach wygląda całkiem solidnie, a odprawienie Peguli jest tego świetnym przykładem. Tam jednak też przytrafił jej się set przegrany 0:6, co u tej zawodniczki jest bardzo częste, gdy źle rozpocznie set. Na mączce Polka nie powinna mieć z nią większych problemów.

Iga Świątek - Weronika Kudiermietowa: Typ

1.48

PONIŻEJ 19,5 GEMÓW

To jak Polka potrafi zdominować Weronikę i jak łatwo potrafi odbierać jej serwis, to już pokazała w poprzednich spotkaniach. Wtedy jednak grały na kortach twardych, gdzie podanie ma o wiele większe znaczenie. Tym razem z racji nawierzchni i formy Igi, spodziewam się jej dominacji. Stawiam, że w meczu nie zobaczymy więcej niż 19 gemów.

Iga Świątek - Weronika Kudiermietowa: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz  półfinałowy z udziałem Igi Świątek, która zagra z Weroniką Kudiermietową, odbędzie się 4 maja o godzinie 21:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Canal+ Sport, lub w serwisie Canal + ONLINE. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej: